Mózg ludzki to skomplikowany organ, którego funkcjonowanie nie jest w stu procentach jasne chyba jeszcze dla nikogo. Możemy tylko liczyć, że wraz z rozwojem nauki osiągniemy kiedyś pełnię zrozumienia dla tego, co dzieje się w naszych własnych głowach. Tymczasem, opierając się na badaniach poszczególnych obszarów naszego życia, możemy wnioskować o swojej inteligencji na podstawie określonych cech.

Inteligencja kojarzy nam się z bardzo określonymi cechami — byciem oczytanym, szeroką wiedzą czy umiejętnością logicznego argumentowania. Jednak sposób, w jaki pracuje nasz mózg jest bardzo zawiły i nie tylko ten tak oczywiste cechy mogą być oznakami wysokiej inteligencji. Okazuje się, że są nimi również te, które zazwyczaj oceniane są raczej negatywnie.

Mózg nie kłamie — możesz być mądrzejszy niż sądzisz

1.Jesteś leniem

Wysoce inteligentni ludzie zazwyczaj kojarzą nam się z osobami, które świetnie zarządzają swoim czasem i są zajęte przez każdą sekundę swojego dnia. Jak się okazuje, możliwe, że jest zupełnie na odwrót. Nowe badanie wykazało, że ludzie, którzy nie czują potrzeby, żeby być aktywnymi, bardziej cenią sobie pogrążanie się we własnych myślach, podczas gdy ci aktywni, wolą nie przemęczać się intelektualnie.

mózg
unsplash.com

Chodzisz spać nad ranem? To może być dobry znak!

2.Jesteś samotnikiem

Zazwyczaj spędzanie czasu z najbliższymi — przyjaciółmi i rodziną, bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Okazuje się jednak, że u osób z wyjątkowo wysoką inteligencją dzieje się dokładnie na odwrót. U takich jednostek, socjalizowanie się z przyjaciółmi może wręcz drastycznie zmniejszyć zadowolenie z życia. Wciąż prowadzone są badania nad tym, z czego wynika ta zależność. 

3.Późno chodzisz spać

Badania przynoszą ten wynik wielokrotnie — późne chodzenie spać i wysoka inteligencja mają bezpośredni związek. Według artykułu Satoshiego Kanazawy, opublikowanego w Study Magazine, jest to cecha obecna u ludzkości od początków historii. Według niego, w czasach kiedy ludzie byli jeszcze bardzo prymitywni, wszyscy dopasowywaliśmy się do wschodów i zachodów Słońca i prostszy mózg się do tego przystosował i pozostał taki do dziś, podczas gdy inteligentniejsi ludzi poszukiwali własnego rytmu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mózg
unsplash.com

Jesteś leniem?

mózg
Photo by Olav Ahrens Røtne on Unsplash

Te trzy rzeczy są oznakami wysokiej inteligencji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Mężczyzna zaprasza dzieci do auta. Jedna sztuczka wystarczy, żebyś uratował je przed porwaniem
  3. Teściowa opiekowała się jej córką. Gdy wróciła po 12 godzinach, zbladła
  4. Dziewczynka ma 9 lat i zdobyty tytuł miss. Ciężko uwierzyć, jak wyglądała przed wizytami u specjalistów
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

źródła: redonline.co.uk, elitedaily.com

Poprzedni artykułNie chciał, żeby mężczyźni gapili się na jego córkę. Postanowił dać jej kostium kąpielowy z… jego własną twarzą
Następny artykułAgnieszka Kaczorowska wyznała prawdę o swoim porodzie. Nie było łatwo
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego