Msze święte i zgromadzenia religijne, będą odbywały się w inny, niż dotychczas sposób? Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, w związku z tym, Episkopat apeluje i przedstawia swój pogląd na sprawę. Jakich zasad powinni przestrzegać wierni? O wszystkim poinformowano w najnowszym komunikacie. 

– Zwracam się wdo wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń; ich celem jest troska o nasze życie i zdrowie – zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, informuje portal dorzeczy.pl. Jak podaje dalej portal, w obliczu nowych restrykcji, udział zaledwie we mszy świętej bez nabożeństwa nie jest grzechem.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Msze święte

Jak przekazano, w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi wprowadzonymi podczas zgromadzeń religijnych z powodu zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem, episkopat wydał specjalny komunikat do Polaków. Apel dotyczy mszy świętych.

W związku i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 mkw. w strefie żółtej i 1 osoba na 7 mkw. w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń – zaapelował abp Gądecki, zachęcając duchownych do udzielenia dyspens; jak informuje portal dorzeczy.

  1. 5 osób na jedną kasę, największe miasta w Polsce wchodzą w czerwoną strefę. Wiemy, gdzie mogą być problemy z zakupami
  2. Rząd zamknie wszystkie cmentarze przed 1 listopada? Jest jasna deklaracja, ciężko uwierzyć
  3. Pilne: Wybitny polski artysta w rozpaczy błagał służbę zdrowia o pomoc. Właśnie zmarł

Czy w niedzielę można iść na mszę świętą?

W niedziele można iść na mszę świętą, jednak nieobecność w niej  nie jest grzechem. 

– W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej – napisał przewodniczący Episkopatu.

Apb Gądeck przypomniał, że to pomoc osobom starszym i potrzebującym, czy rozmowa telefoniczna, jest najbezpieczniejszym sposobem udzielenia pomocy.

– Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły – podsumował przewodniczący KEP.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

msza święta
fot. unsplash.com/Z 

Episkopat zaapelował do wiernych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. „Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka”
  2. Zostało już tylko kilkanaście godzin. Połowa Polski musi się przygotować. Wszystko się zmieni. Polaków i turystów z zagranicy czekają utrudnienia
  3. Była gwiazdą „M jak Miłość”, na lata zniknęła z TV. Jak dziś wygląda? Niewiarygodne
  4. Renata: „Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca”
  5. Lekarze biją na alarm. Apel ministerstwa zdrowia do wszystkich kobiet między 50, a 69 rokiem życia
  6. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków

źródło: dorzeczy.pl

 

Poprzedni artykułJuż od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
Następny artykułNauka zdalna lub hybrydowa w całej Polsce. Popierasz?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.