Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Muzyk disco-polo jest chory na raka. W sieci pojawił się rozpaczliwy apel, ruszyła zbiórka

Muzyk disco-polo jest chory na raka. W sieci pojawił się rozpaczliwy apel, ruszyła zbiórka

kobieta
fot. unsplash.com Andrea Piacquadio

Open FM podało niepokojącą informację. Znany muzyk disco-polo jest chory na raka. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc dla gwiazdy.

U Łukasza Czyby, czyli członka duetu Vipodance zdiagnozowano złośliwego raka jelita grubego. Jak podaje Open FM, w sieci właśnie ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz artysty.

Muzyk usłyszał diagnozę: nowotwór

Muzyk z duetu Vipodance usłyszał diagnozę – nowotwór jelita grubego. Zespół działa już od kilku lat, a na ich koncie pojawiły się takie hity, jak między innymi Krew nie woda, czy Daj mi usta. W połowie stycznia na oficjalnym fanpage’u na Facebooku pojawiła się informacja o chorobie artysty.

– Moi drodzy w związku z sytuacją zdrowotną Łukasza i Jego walką o życie zmuszeni byliśmy zawiesić działalność zespołu od lipca zeszłego roku. Jak tylko Jego zdrowie się poprawi to wracamy do gry i mamy w zanadrzu dwa hity, które miejmy nadzieje, że wpadną Wam w ucho.Trzymajcie kciuki za Łukasza i Jego szybki powrót do zdrowia… – czytamy na oficjalnym profilu.

Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy. Jej celem jest zgromadzenie środków na pomoc dla chorego muzyka.

Zbiórka ruszyła

Jak tłumaczą członkowie Vipodance, Czyba wielokrotnie angażował się w akcje charytatywne i niósł swoją pomoc osobom w potrzebie. Teraz muzyk sam potrzebuje wsparcia innych. Dodatkowo, jak zaznaczono w poście, sytuację artysty komplikuje pandemia koronawirusa.

Przez przedłużające się kolejne lockdowny, odwoływane są koncerty, a muzycy nie mogą zarabiać. W chwili obecnej jego sytuacja finansowa jest beznadziejna ze względu na brak pracy – czytamy w poruszającym wpisie. Dodatkowo przyjmowana przez Łukasza Czybę chemioterapia sprawia, że organizm muzyka jest wycieńczony.

Podjął walkę z najtrudniejszym przeciwnikiem, jakim jest rak. Przeszedł operację i obecnie jest po szóstej dawce chemii. Niestety jego organizm bardzo źle znosi tę chorobę wskutek czego nie ma możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy – piszą na Facebooku przedstawiciele Vipodance.

Internauci podzieleni

Muzyk z zespołu Vipodance nie jest jedyną gwiazdą, która musi zmagać się z poważną chorobą. Ostatnio o swoich problemach zdrowotnych informowała Małgorzata Kożuchowska.

Obecnie Łukasz Czyba potrzebuje środków, by móc normalnie funkcjonować. Jak poinformowano na Facebooku walka ta generuje wydatki, dzięki którym Łukasz może i będzie mógł funkcjonować: – specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog) – dieta – lekarstwa a do tego dochodzi jeszcze normalne funkcjonowanie. Dlatego też postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy.

Informacja o zrzutce wywołała falę komentarzy. Osoby, które wypowiadają się pod postem, wyrażają współczucie dla muzyka, podkreślając jednak, że nie zamierzają wpłacać żadnych środków, ponieważ leczenie onkologiczne jest w Polsce bezpłatne i refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zobacz zdjęcie:

Zbiórka znajduje się >tutaj<.Artykuły polecane przez redakcję Lelum:


Materiał pochodzi z serwisu Zrzutka.pl