Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Słynny muzyk choruje na ostrą białaczkę. Wydał oficjalne oświadczenie.
Marta Kulik
Marta Kulik 12.09.2019 18:39

Słynny muzyk choruje na ostrą białaczkę. Wydał oficjalne oświadczenie.

córka
facebook.com/gottkarel

Muzyk czeskiego pochodzenia choruje na ostrą białaczkę. Po wielu medialnych spekulacjach na temat jego stanu mężczyzna wydał oficjalne oświadczenie, w którym przyznał, że z problemami zdrowotnymi zmaga się od lat, a ostatnio jego stan bardzo się pogorszył.

Muzyk Karel Gott po raz pierwszy zachorował w 2015 roku. Wydawało się, że artyście udało się w pełni powrócić do zdrowia. Niestety, ostatnie doniesienia na temat jego stanu są dramatyczne. 80-letni mężczyzna wyznał, że cierpi na ostrą białaczkę.

Karel Gott: choroba. Muzyk podupadł na zdrowiu

Karel Gott wydał oficjalne oświadczenie po tym, jak jeden z czeskich dzienników zapytał go o stan zdrowia. Aby uniknąć domysłów, muzyk przyznał, że zmaga się z bardzo niebezpieczną chorobą.

– Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Około półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba ta przekształciła się w ostrą białaczkę — Karol Gott napisał na Facebooku.

Artysta poprosił, aby w tej sprawie nie kontaktować się z jego rodziną, która wspiera go i razem z nim przechodzi trudne chwile. Karel Gott szczególnie martwi się o swoje córki: 13-letnią Charlotte i 11-letnią Nelly. Dodał, że o jego zdrowie dbają najlepsi specjaliści, a on sam właśnie kończy prace nad swoją autobiografią.

Kim jest Karel Gott?

Karel Gott jest jednym z najbardziej znanych czeskich piosenkarzy. Występował w wielu miejscach na całym świecie, nagrał około stu autorskich albumów i sprzedał miliony płyt, a wzdychały do niego kobiety z wielu krajów. W jego dawnej posiadłości funkcjonuje specjalne muzeum Gottland poświęcone jego osobie. Nazywany jest słowiańskim Sinatrą i Presleyem Wełtawy.

Piosenkarz koncertował nie tylko w Europie, ale też w Azji, obu Amerykach i w Australii. To właśnie jemu powierzono zaśpiewanie piosenki do Pszczółki Mai w wersji czeskiej i niemieckiej. Karel Gott otrzymał ponad 50 platynowych, złotych i srebrnych płyt. Jest też autorem wielu obrazów, które wystawia w Czechach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MUZYK

Karel Gott opublikował poruszające zdjęcie i wydał oświadczenie.

muzyk

Mężczyzna wyznał, że choruje na ostrą białaczkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies to wielki przyjaciel, ale i wydatek. Koszty mogą zdziwić
  2. Edyta Górniak miała uczyć się jazdy samochodem od byłego chłopaka? Szokujące doniesienia z planu ”My Way”
  3. Stan zdrowia Muńka Staszczyka nie pozwala mu wrócić na scenę. „Rehabilitacja w tym przypadku wymaga więcej czasu”
  4. Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski zaręczyli się! „Cieszymy się narzeczeństwem”
  5. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała

Źródło: kultura.onet.pl