Muzyk próbował odebrać sobie życie. Ta niesamowita historia wydarzyła się naprawdę. Polski artysta jest podziwiany od lat, a jego niezwykła historia wciąż szokuje. Gdy lekarz stwierdził jego zgon, stało się coś niezwykłego. Biografia tego artysty to historia na niejedną książkę.

Muzyk, którego historia zapiera dech w piersiach. Nękany trudami życia wrażliwego artysty postanowił odebrać sobie życie. Jednak gdy lekarz stwierdził jego zgon, stało się niemożliwe.

Muzyk chciał popełnić samobójstwo

Polski muzyk znany ze swojej ogromnej wrażliwości i wyjątkowego podejścia do muzyki przeżył swoją własną śmierć. Mowa o Marku Dyjaku, wokaliście, kompozytorze, instrumentaliście. Swoją karierę muzyk rozpoczął występem na znanym polskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w 1995 roku. Jego pierwszy album wydany dwa lata później nosi znamienny tytuł Sznyty.

Artysta był bardzo wrażliwy, szybko uzależnił się od alkoholu. Postanowił popełnić samobójstwo. Chwilę po tym, jak lekarz stwierdził zgon, mężczyzna się przebudził. Po tej sytuacji, mówił w wywiadach, że widział piekło. Kompozytor miał kłopot z zaśnięciem przez kolejne trzy lata po tym wydarzeniu. Potworne obrazy ciągle do niego wracały.

Byłem w piekle, ale widocznie miałem tu jeszcze jakieś sprawy do załatwienia – mówił artysta w wywiadzie dla kultura.onet.pl.

  1. Cały świat pogrążony w żalu. Nie żyje wspaniała aktorka, wszyscy widzieliśmy film z jej udziałem
  2. Tadeusz Rydzyk na politycznej wojnie. Nikt się tego nie spodziewał

Marek Dyjak zmienił swoje życie

W wywiadzie udzielonym dla kultura.onet.pl muzyk wspominał:

– Umierałem wiele razy. Próba samobójcza była jednym z wielu momentów, kiedy zagroziłem swojemu życiu. Okazało się, że nawet nad odebraniem sobie życia nie miałem władzy. 

Marek Dyjak, postanowił potraktować to wydarzenie jako jasny znak, że należy coś zmienić. 

-Zacząłem się martwić o życie. Rozpocząłem walkę z samym sobą. Wszystko było we mnie do wymiany. Poza wrażliwością – też mocno obolałą. Mam to szczęście, że pamiętam życie sprzed naprawy siebie… – opowiadał artysta.

Marek Dyjak porzucił alkohol. Zmienił swoje przyzwyczajenia. Choć trudne emocje i uczucia nie są mu obce, potrafi już sobie z nimi radzić. Swoją przemianę i dwa życia opisał w książce autobiograficznej pt.: Polizany przez Boga.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

muzyk
FOT:TRICOLORS/EAST NEWS

Marek Dyjak jest cenionym artystą. Z wykształcenia hydraulik, jest jednym z najcenniejszych twórców poezji śpiewanej.

muzyk
fot. youtube.com/ tvnpl

Marek Dyjak jest znany z przetartego, świadomego głosu. Jego niezwykła historia jest zapisana w 12 studyjnych albumach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
  2. Szumowski mówi, co się będzie działo jesienią w Polsce. Niczego nie ukrywał
  3. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Dagmara Kaźmierska błaga o pomoc. Trwa dramatyczna walka z czasem
  6. Teraz pełno ich w sklepach, mówią o nich „owoce mocy”. Niesamowicie poprawiają wygląd skóry i stan naczyń krwionośnych, nie przegap sezonu

źródło: kultura.onet.pl

 

 

Poprzedni artykułWszyscy żegnają wielkiego Polaka, nie żyje Kacper Krauze. Miał tylko 43 lata
Następny artykuł10 pomysłów na wykorzystanie czerstwego chleba. Nic się nie zmarnuje, a ty będziesz zachwycona
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl