Muzyk odszedł z tego świata po długim zmaganiu z wykańczającą chorobą. O jego śmierci poinformowała pogrążona w żałobie rodzina. Jego odejście jest prawdziwym ciosem dla jego fanów. Mężczyzna był znany i ceniony na całym świecie, występował z najbardziej kultowymi artystami na świecie.

Dzisiaj z tym światem pożegnała się kolejna legenda muzyki. Artysta zmarł w wieku 81 lat, po wieloletnim zmaganiu z nowotworem. Chociaż oficjalna przyczyna śmierci mężczyzny nie została podana do wiadomości publicznej, powszechne jest założenie, że to właśnie z tego powodu muzyk odszedł z tego świata.

Nie żyje legendarny muzyk

Legendarny muzyk, Kenny Lynch, zmarł w wieku 81 lat. O jego odejściu poinformowała publikę pogrążona w smutku rodzina, publikując post na Twitterze. Za wsparcie w tym ciężkim czasie rodzina podziękowała fundacji Sue Ryder, znanej z zakładanej hospicjów i szpitali, między innymi w Polsce.

— Z przykrością musimy podzielić się z wami tą informacją. Nasz tata zmarł dzisiaj we wczesnych godzinach porannych. Wiele osób będzie za nim tęsknić i wspominać […]. Żegnaj Tato, zawsze będziemy cię kochać — napisali na oficjalnym koncie muzyka członkowie jego rodziny.

Kim był Kenny Lynch?

Kenny Lynch był brytyjskim piosenkarzem, pisarzem piosenek i aktorem. Po porzuceniu szkoły w wieku lat kilkunastu służył między innymi w wojsku, jednak w pewnym momencie zrozumiał, że chce być artystą. Muzyk zasłynął głównie ze swoich występów z zespołem The Beatles.

Na początku lat 60. zdobył sobie sławę w Wielkiej Brytanii i na świecie takimi utworami jak Up on the RoofiYou Can Never Stop Me Loving You. Był jednym z niewielu czarnoskórych artystów, którym udało się w latach 60. Zrobić taką karierę w branży rozrywkowej. Zmarł 18 grudnia po wielu latach zmagania z rakiem prostaty.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

muzyk
twitter.com/KennyLynchieOBE

Zasłynął w latach 60.

muzyk
twitter.com/KennyLynchieOBE

Pożegnała go pogrążona w żałobie rodzina.

muzyk
twitter.com/KennyLynchieOBE

Muzyk miał 81 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób
  2. Gwiazda „Klanu” doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  3. Anna Mucha ma rude włosy! Aktorka postanowiła na płomienny kolor i wygląda fantastycznie
  4. Babcia? Nie, to bardzo młoda kobieta. Wszystko przez jedną rzecz, którą robi
  5. „Szwagierka ma czwórkę dzieci i żyje z 500 +. Siedzi na kanapie, wydaje pieniądze i nawet nie dba o dom”
  6. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy

źródła: theguardian.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego