Mydełko Fa było prawdziwym hitem lat. Okazało się jednak, że wraz z popularnością nie przyszły również wielkie pieniądze. Podobno Marlena Drozdowska nie zarobiła na tym przeboju ani grosza. Czy to prawda?

Gwiazda niezapomnianego przeboju Mydełko Fa dopiero niedawno ujawniła w jednym z wywiadów, że za wielkim sukcesem piosenki nie szły równie wielkie pieniądze. Podobno piosenkarka nie zarobiła na tym hicie. Marlena Drozdowska: Mydełko Fa odmieniło jej życie. Przebój w jej wykonaniu śpiewała cała Polska.

Kim jest Marlena Drozdowska?

Wokalistka była niezwykle popularna w czasach PRL-u. Mogliśmy podziwiać jej talent w piosence autorstwa Jonasza Kofty Radość o poranku, którą wykonywała wraz z grupą. Zadebiutowała na festiwalu i z miejsca pokochali ją słuchacze. Zdobyła wówczas pierwszą nagrodę, a świat stanął przed nią otworem.

Mydełko Fa stało się prawdziwym hitem

Sympatię widzów zaskarbiła sobie utworem Mydełko Fa, które przez wiele lat było niekwestionowanym przebojem, który mia być satyrą, a stała się sztandarowym przebojem muzyki disco-polo. Gwiazda w wywiadzie dla portalu pomponik.pl opowiedziała historię tej słynnej piosenki:

— Może odpowiem tak, wspólnie z Markiem Kondratem mamy swój udział w raczkującym polskim kapitalizmie. W 1991 r. nagraliśmy „Mydełko Fa”. Miała to być satyra, od początku do końca piosenka prześmiewcza. Pamiętam, gdy wyszliśmy z nagrania, Marek na mnie spojrzał i westchnął: I po co nam to było?. Następnego dnia jestem na Placu Konstytucji i z każdego miejsca słyszę naszą piosenkę!!! Mało tego, widzę kasety — na każdej inna okładka! Miałam wrażenie, że śnię. Podeszłam do jednego ze sprzedawców, a on mi zachwycony mówi: Mamy fantastyczne nagrania, a jedna z piosenek jest naprawdę hitem — Mydełko Fa. Byłam w szoku! Ktoś w nocy wyniósł z wytwórni materiał! Sponsor, który dał nam pieniądze, właśnie je stracił! Stałam tam i myślałam: świetnie, fatalnie — wyznała Marlena Drozdowska.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

marlena drozdowska: mydełko fa
marlenadrozdowska.pl

Marlena Drozdowska: Mydełko Fa, które wykonała wraz ze znanym aktorem, Markiem Kondratem, w krótkim czasie stało się hitem.

marlena drozdowska
instagram.com @czejarek

Piosenkarka co jakiś czas pojawia się w radiu i telewizji. Pamiętacie jej największe przeboje? 🙂

marlena drozdowska: mydełko fa
marlenadrozdowska.pl

Marlena Drozdowska zadebiutowała w Opolu i wygrała główną nagrodę.

marlena drozdowska: mydełko fa
marlenadrozdowska.pl

Marlena Drozdowska występowała również w kabarecie.

marlena drozdowska: mydełko fa
kadr z filmu ”Dzień Świra”

Aktor Marek Kondrat wykonał wraz z Marleną Drozdowską tę słynną piosenkę.