Na co chorowała Irena Szewińska? Polska olimpijka zmagała ze się ze straszliwą chorobą, która ostatecznie doprowadziła do jej odejścia. Znamy przyczyny śmierci lekkoatletki. Przez chwilę wydawało się, że sportsmence udało się przezwyciężyć problemy ze zdrowiem. Niestety, wróciły ze zdwojoną siłą. Wspominamy gwiazdę sportu.

Była jeszcze nastolatką, kiedy udało jej się odnieść pierwszy wielki sukces. Do samego końca pozostawała o wiele bardziej aktywna i energiczna niż większość rówieśników. Uwielbiana przez koleżanki i kolegów po fachu, stanowiła autorytet dla początkujących sportowców. Niestety ani sympatia przyjaciół, ani miłość rodziny nie zdołały uchronić jej przed śmiercią. Na co chorowała Irena Szewińska? Choroba nie zdołała zabić w niej radości życia. 

Na co chorowała Irena Szewińska?

Irena Szewińska: choroba olimpijki zaskoczyła jej najbliższych. W końcu mimo zaawansowanego wieku — powoli zbliżała się do siedemdziesiątki — cały czas zachowywała dobrą kondycję i dbała o zdrowie.

Na co chorowała Irena Szewińska? Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok: okazało się, że sportsmenka choruje na raka. Pierwszy raz gwiazda rozpoczęła leczenie w 2014 roku. Szewińska trafiła pod opiekę specjalistów z Instytutu Onkologii w Warszawie, którzy zalecili jej poddanie się chemioterapii. Na początku wydawało się, że zabieg się powiódł, a olimpijka wróciła do zdrowia. Niestety, wkrótce dolegliwości wróciły

Irena Szewińska: rak był przyczyną jej śmierci?

Irena Szewińska była zmuszona rozpocząć leczenie na nowo. Jednak pomimo choroby sportsmenka zamierzała nadal czerpać z życia garściami i pozostawać aktywna zawodowo. Nie tylko wciąż pełniła funkcję wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, lecz nawet wyjechała na igrzyska olimpijskie do Soczi.

Niestety, zaledwie cztery lata od pierwszej diagnozy, 29 czerwca 2018 roku, do opinii publicznej dotarła tragiczna wiadomość, że Irena Szewińska nie żyje. Zmarła około godziny 23:30 w jednym z warszawskich szpitalu. Informacja została przekazana przez męża zmarłej, Janusza Szewińskiego. Kobieta osierociła dwóch synów — Andrzeja i Jarosława. 

Irena Szewińska przeszła do historii jako jedna z najlepszych — i najbardziej utytułowanych — sportsmenek w historii Polski. W swojej karierze zdobyła aż dziesięć złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Europy. Pod koniec miesiąca będziemy obchodzić pierwszą rocznicę śmierci wybitnej lekkoatletki. 

Wiedzieliście, na co chorowała Irena Szewińska? Śmierć kobiety była nie tylko wielkim ciosem dla jej rodziny i przyjaciół, lecz także całego polskiego środowiska sportowego. 

Zobacz zdjęcia Ireny Szewińskiej:

na co chorowała irena szewińska
fot. facebook.com Irena Szewińska

Na co chorowała Irena Szewińska? Sportsmenka zmagała się z rakiem.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMaryla Rodowicz miała wyjechać do USA? Piosenkarka zdecydowała się na szczere wyznanie
Następny artykułJak mieszka Beata Tadla? Kiedyś luksusowa willa, a teraz?
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.