Na co chorowała Kora? Niekwestionowana królowa polskiej sceny muzycznej przez ostatnie kilka lat zmagała się z ciężką chorobą. Piosenkarka zmarła w wieku 67 lat w swoim domu na Roztoczu. Na co dokładnie chorowała? Jak przebiegała terapia? Sprawdźcie w artykule!

Na co chorowała Kora? Artystka od 2013 roku zmagała się z chorobą nowotworową. Artystka nie chciała jednak, by diagnoza stała się dla niej wyrokiem. W planach miała nagranie płyty i trasę koncertową.

Kora — początki kariery

Kora przez wiele lat związana była z krakowskim środowiskiem artystycznym, gdzie poznała Marka Jackowskiego, założyciela legendarnego go zespołu Osjan. W późniejszych latach Kora stała się liderką zespoły Maanam i poślubiła Jackowskiego, z którym ma syna, Mateusza Jackowskiego. Związek nie przetrwał jednak próby czasu, a wokalistka związała się z filozofem, Kamilem Sipowiczem, z którym była do śmierci. Para ma syna, Szymona Sipowicza.

Na co chorowała Kora?

W ostatnich latach nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia Kory i gwiazda zrezygnowała z występów publicznych. Odwołała koncerty, nie mogliśmy jej oglądać w programie telewizyjnym Must be the music. Pierwszy raz oficjalnie o chorobie wypowiedziała się podczas wywiadu z Małgorzatą Domagalik w magazynie Pani. Fani dowiedzieli się wówczas, że Kora zmaga się z nowotworem jajnika. Artystka sama podkreślała, że lekarze długo stawiali jej błędną diagnozę i przez to nowotwór rozwinął się na tyle, że stał się zagrożeniem dla jej życia.

Śmierć Kory wywołała łzy tysięcy fanów. Na jej pogrzebie pojawiły się osoby ze świata mediów, a także rzesze fanów, którzy również chcieli pożegnać artystkę. Pogrzeb emitowany był w telewizji, a przemawiały na nim takie osobistości jak Jerzy Buzek, Magdalena Środa, Wojciech Mann, Piotr Metz czy jej mąż, Kamil Sipowicz.

Kora odeszła w pełnię księżyca, dokładnie 28 lipca w 2018 roku. Dla wielu osób to symboliczny moment. Niedługo po śmierci wokalistki zmarła jej ukochana suczka, Ramona Sipowicz. Odejście Kory uznawane jest przez wiele osób za koniec pewnej epoki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

na co chorowała kora
instagram.com @kora_fanclub

Kora uznawana jest za jedną z największych postaci polskiej sceny muzycznej.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułSabrina Pilewicz. Kim jest projektantka torebek, które kochają gwiazdy
Następny artykułOmenaa Mensah i jej partner to para idealna. Kim jest Rafał Brzoska?