Katarzyna Dowbor – na co choruje? Rudowłosa gwiazda znana ze swojego optymizmu, którym tryska na ekranie, ma wyraźne powody do zmartwień. Ostatnio do jej życia zakradła się tajemnicza choroba, która niestety może sporo namieszać. Jesteście ciekawe, co dolega popularnej prezenterce? 

Katarzyna Dowbor – Na co choruje? To pytanie od razu pojawiło się nie tylko w opinii publicznej, ale także na ustach wszystkich, którym zależy na dobru znanej i cenionej gwiazdy. Zmartwiona prezenterka nie ukrywa emocji i ciężko mówić jej o objawach, towarzyszącym bólowi! 

Katarzyna Dowbor diagnoza

Katarzyna Dowbor to jedna z tych gwiazd telewizyjnych, które sprawiają, że świat jest piękniejszy. 59- letnia prezenterka zawsze prezentowała się na małym ekranie z szerokim uśmiechem na twarzy i mało kto by pomyślał, że i ją może w najbliższej przyszłości spotkać cierpienie. 

Na łamach jednego z wywiadów wyznała, że o swojej chorobie dowiedziała się w drodze przypadku. Od pewnego czasu w jej głowie pojawiła się myśl skonsultowania się z lekarzem w sprawie specyficznego wytrzeszczu oczu, z którym gwiazda od lat się zmagała. Udała się wówczas do specjalistów ze szpitala na Szaserów w Warszawie. Na miejscu Dr Dąbrowski, mający okazję przebadać dokładnie wzrok prezenterki przyznała, że sytuacja nie jest najlepsza. Na drugi dzień, po testach tarczycowych i USG, diagnoza była znana: to tarczyca.

Katarzyna Dowbor choroba  

Pierwotnie lekarz myślał, że popularnej prezenterce dolega rak mózgu. Wyniki poszczególnych analiz medycznych jednak wyraźnie wskazywały na zgrubienia, świadczące o chorobie Gravesa- Basedowa, które zaatakowało układ immunologiczny gwiazdy. Jest to schorzenie, które atakuje ludzi o małej odporności, i zwykle objawia się nadczynnością tarczycy. Przy okazji tej choroby, Katarzyna Dowbor powinna mało się denerwować, żeby tym bardziej nie pobudzać choroby do działania. 

Katarzyna Dowbor zarzeka się jednak, że choroba w żaden sposób nie odbiera jej radości z życia. Musi jednak pamiętać o regularnym przyjmowaniu leków, które przypisali jej specjaliści. Zapytana o jej życie codzienne z nową chorobą, odpowiada z radością, że musi tylko trochę bardziej się pilnować.

Gwiazda przyznaje również, że na chorobę Basedowa prawdopodobnie cierpiała również jej rodzina, a dokładniej babcia prezenterki. Podobnie, tak jak w jej przypadku, odznaczała się dużą gulą w okolicach szyi, zaś wyolbrzymione oczy na fotografii być może świadczą o problemach ze zdrowiem.

Na co choruje Katarzyna Dowbor- ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Katarzyna Dowbor
katarzyna_dowbor_official/ Instagram 

Katarzyn Dowbor jest ceniona za swój profesjonalizm, a choroba nie jest w stanie jej tego odebrać.  

1
2
3
4
Poprzedni artykułJak mieszka Dorota Szelągowska? Wiele można było się spodziewać, ale to…
Następny artykułPolka nie myła zębów przez 2 lata. Jej historią żyje teraz cały świat
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.