Media obiegła wiadomość o śmierci 30-letniej Patrycji Twardowskiej. Kobieta zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. Osierociła dwoje dzieci, z których jedno przyszło na świat, gdy Patrycja leżała już pod respiratorem. Noworodek wciąż przebywa w szpitalu.

Nie żyje Patrycja Twardowska – wstrząsającą wiadomość przekazał prof. dr hab. Jacek Gliński. Kobieta pracowała jako laborantka w Zakładzie Chemii Analitycznej we Wrocławiu. Zmarła w wieku zaledwie 30 lat.

30-letnia Patrycja przegrała walkę z COVID-19

Patrycja Twardowska nigdy nie miała problemów zdrowotnych. Gy zachorowała na COVID-19, jej stan uległ gwałtownemu pogorszeniu. Kobieta szybko trafiła do placówki medycznej. Lekarze walczyli nie tylko o nią, ale także o dziecko. 30-latka była bowiem w ciąży.

Covid atakuje na oślep, jest nieobliczalny zupełnie. Patrycja miała bardzo dobrą opiekę lekarską w szpitalu. Medycy robili, co mogli. Niestety się nie udało – powiedział profesor Gliński w rozmowie z Klaudiuszem Michalcem z Wirtualnej Polski.

Udało się jednak uratować córeczkę Patrycji. Dziewczynka przyszła na świat, gdy jej mama leżała już pod respiratorem. Lekarze wciąż opiekują się nią w szpitalu. W domu czeka na nią ojciec i starsza siostra.

Przyjaciele Patrycji zorganizowali zbiórkę

Bliscy 30-letniej laborantki wciąż nie mogą uwierzyć w to, że nowo narodzona dziewczynka opuści szpital bez mamy, która tak bardzo na nią czekała. Aby pomóc rodzinie w tych trudnych chwilach, przyjaciele Patrycji postanowili zorganizować specjalną zbiórkę pieniędzy.

Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą dla Bartka, Róży i Idy – apelują w serwisie pomagam.pl.

Słowa przyjaciół Patrycji poruszyły serca internautów. W zaledwie trzy dni na koncie zbiórki uzbierało się ponad 220 tysięcy złotych. Profesor Gliński przyznał, że tak ogromny odzew bardzo go zaskoczył. Okazane wsparcie dla rodziny zmarłej kobiety bardzo go jednak cieszy.

Patrycja Twardowska
screen/pomagam.pl/dlapatrycji

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: Wirtualna Polska, pomagam.pl

Poprzedni artykułCezary Żak opublikował zdjęcie córki w szpitalu, gdzie pracuje. O Zuzannę Żak martwi się mama
Następny artykułDo 30 września każdy Polak musi wziąć udział w Spisie Powszechnym. Za niedotrzymanie obowiązku grozi 5 tys zł kary