Na dobre i na złe: aktor znany z serialu stracił pracę przez homofobiczny wpis. Choć raczej nie grozi mu utrata stanowiska w produkcji TVP, to inni twórcy ostro reagują na skandaliczne słowa. Czy pokrętne tłumaczenia pomogą mu uratować wizerunek?

Na dobre i na złe: Redbad Klynstra-Komarnicki zamieścił wpis, w którym spytał, czy pedofile są częścią społeczności LGBT. Jego słowa skomentował Tomasz Lis, który zasugerował, by aktor po prostu się nie odzywał. Ostro zareagowali producenci serialu, w którym aktor miał zagrać. Teraz się tłumaczy: nie wolno dyskryminować i dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Jestem również przeciwnikiem prowadzenia kampanii promujących LGBTQ+.

Na dobre i na złe: Redbad Klynstra-Komarnicki o LGBT i pedofilach

Aktor, który szerokiemu gronu widzów znany jest z Na dobre i na złe, a nielicznym także z filmu o Smoleńsku, kilka dni temu zadał szokujące pytanie na Twitterze. Sam nie widział nic złego w publikowanym wpisie i bardzo zaskoczyły go reakcje osób, które potrafią odróżnić zwykłe pytanie od obraźliwych treści.

– Zadaj niewłaściwe pytanie. Zalewa Cię hejt. Media robią z ciebie Homofoba. Serial na tej podstawie wypowiada Ci pracę. Agencja aktorska nie wytrzymuje presji i po paru dniach też wypowiada współpracę. Czy ktoś tu jest ze mną na wojnie? — zszokowany pytał na Twitterze.

Na aktora spłynęło mnóstwo negatywnych komentarzy. Jego zdziwienie było jeszcze większe, gdy okazało się, że producenci dużego serialu nie chcą z nim współpracować. Zdaniem Redbada zalewa go hejt, bo jest niepoprawny politycznie.

Redbad Klynstra-Komarnicki tłumaczy się z wpisu

Aktor miał zagrać w Królu, adaptacji książki Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Prace nad serialem zaczęły się już w kwietniu, a w główne role wcielą się między innymi Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska i Borys Szyc. Z powodu zamieszczonego wpisu Redbad nie pojawi się u ich boku. Zabrał za to głos na łamach portalu wpolityce.pl.

– Siłą rzeczy również czerpię z mojego doświadczenia holenderskiego. Z tego powodu formułuję czasem twierdzenia lub pytania trochę inaczej — wyjaśniał.

Aktor tłumaczy się ze skandalicznego wpisu. W jaki sposób? Twierdzi, że w Holandii istniała partia pedofilów. Tamtejsze środowisko LGBT, jak sam mówi, zdecydowanie odcięło się od partii, a jego przedstawiciele podkreślili, że w żaden sposób nie chcą być z nią utożsamiani. Skoro w kraju, z którego aktor czerpie doświadczenia, LGBT nie łączy się z pedofilią, tym bardziej jego pytanie zdumiewa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

NA DOBRE I NA ZŁE
twitter.com/Klyn_Komar

Aktor opublikował wiadomość, jaką otrzymał po swoim wpisie.

na dobre i na złe
twitter.com/Klyn_Komar

Tomasz Lis zareagował na kontrowersyjny wpis Redbada.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jacek Rozenek w poruszających słowach o udarze: „Mój stan był krytyczny”
  2. Anna Kalczyńska znów jest w ciąży? Opublikowała sugestywny post
  3. Michał Olszański zrezygnował z udziału w „Tańcu z Gwiazdami”. Dziennikarz zdradził powód
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala
Poprzedni artykułPolskie kosmetyki uwielbiane na całym świecie. Podbiły miliony serc
Następny artykułZdjęcia ślubne nie zawsze są udane. To zdjęcie wywołało burzę, internauci są wściekli na jednego z gości
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.