Kilkadziesiąt minut temu na greckiej wyspie Kreta miało miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi. O sytuacji poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. W dalszym ciągu trwają szacunki dokładnej magnitudy.

Padają liczby od 5,6 do 6,5, jednak za najbardziej prawdopodobną skalę podaje się 6,0. Trwa ewakuacja mieszkańców i turystów. Na Twitterze pojawiają się zdjęcia zniszczonych historycznych budynków.

Trzęsienie ziemi w na Krecie

Ta dramatyczna sytuacja wydarzyła się niespełna godzinę temu. Tamtejsze media donoszą o magnitudzie rzędu 4,5, jednak EŚCS informuje o znacznie większej sile sejsmologicznej. 

– Na greckiej wyspie Kreta w poniedziałek rano doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5 – czytamy w oficjalnym powiadomieniu Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego.

Według informacji zamieszczanych na stronie internetowej centrum skutki trzęsienia ziemi były odczuwalne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów w promieniu zdarzenia. Epicentrum znajdowało się w głębi lądu 20 km na południe od Heraklionu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak podaje Polsat News, mieszkańcy Krety mieli poinformować, że wstrząsy trwały przez kilkanaście sekund, jednak ich siła była na tyle duża, że spowodowały liczne straty materialne. Ze ścian spadały obrazy i rozbijało się szkło. Budynki zostały nieznacznie uszkodzone.

W dalszym ciągu nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar lub poważnych stratach materialnych.

Zobacz zdjęcie:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Mężczyzna znalazł w ziemi skarb sprzed 1500 lat

Źródło: onet.pl, Polsat News

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl