Test na spostrzegawczość może sprawić naprawdę wiele trudności. Tak jest w przypadku tego, na pozór błahego, obrazka. Aż 99% osób poddaje się po kilku próbach odnalezienia kota na zdjęciu. Tylko wyjątkowo spostrzegawcze oko go dostrzeże!

Test jest dość trudny. Niepozorny obrazek skrywa kota, jednak jego odnalezienie, nawet po dłuższym namyśle okazuje się trudne. Może znajdziesz się w 1% osób, które go dostrzegły?

Test na spostrzegawczość – gdzie jest kot?

Niepozorny rysunek właśnie dlatego sprawia taki kłopot, bo wydaje się dość prosty. Linie są wyraźnie widoczne, kolory stonowane, a sama grafika mało skomplikowana. Dlatego można ulec wrażeniu, że nie będzie to trudna zagadka. Jednak nic bardziej mylnego.

99 na 100 osób nie dostrzegło kotka na obrazku. Przyjrzyj się dokładnie i sprawdź swoją spostrzegawczość. Autor rysunku wykorzystuje pewien trik na ukrycie słodkiego kociaka. W tym zadaniu nie ma żadnych ograniczeń czasowych.

Co się stało z naszą spostrzegawczością?

Przez obecność tylu bodźców w obrazie multimedialnym, widząc wiele, tak naprawdę dostrzegamy coraz mniej. Wielość przekazywanych informacji w jednym obrazie sprawia, że nasz umysł przestaje dostrzegać szczegóły, bo musi się skupić na odbiorze całości. Autor zagadki postarał się więc narysować niewiele, tak, byśmy wytężyli nieprzyzwyczajony mózg do pracy. Mimo długich starań wielu osobom jednak nie udało się znaleźć kota bez podpowiedzi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tego typu obrazki powinniśmy rozwiązywać dość często. Praktyka czyni mistrza. Po zmierzeniu się z kilkoma takimi obrazkami żadna zagadka nie będzie stanowić dla nas problemu. A nasz umysł będzie bardziej spostrzegawczy i skupiony.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

test
fot.reddit.com/r/puzzles

Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi. Nie znajduje się na nim wiele elementów. W razie potrzeby zerknij na podpowiedź.

test
fot. pexels.com/pixabay

Pomyśl tyle czasu, ile potrzebujesz, jeśli nadal nie znasz odpowiedzi, zerknij szybko na podpowiedź poniżej.

test
fot. reddit.com/r/puzzles

Rozwiązanie zagadki znajduje się w zaznaczonym na biało okręgu. Kot ukrył się w konturach.

źródło: papilot.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl