Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na pogrzebie Witolda Paszta pojawił się Prezydent Zamościa. Wygłosił mowę
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 18.03.2022 16:43

Na pogrzebie Witolda Paszta pojawił się Prezydent Zamościa. Wygłosił mowę

Pogrzeb Witolda Paszta
Witold Paszt, TRICOLORS/East News

18 marca cała Polska żegna wspaniałego artystę, założyciela grupy Vox i uwielbianą gwiazdę sceny oraz telewizji. Pogrzeb Witolda Paszta rozpoczął się o 13:00. Muzyka pożegnał osobiście także Prezydent Zamościa.

Właśnie zakończył się pogrzeb Witolda Paszta. Ostatnie pożegnanie artysty zbiegło się w czasie z pierwszą miesięcznicą śmierci. Pogrążona w żałobie rodzina długo zwlekała z ogłoszeniem daty ze względu na trudną sytuację w obliczu wojny na Ukrainie, jednak ostatecznie datę ustalono właśnie na 18 marca.

Artysta spoczął na cmentarzu komunalnym w rodzinnym Zamościu. Ojca, teścia i dziadka żegnają córki — Aleksandra i Natalia, zięciowie oraz wnuczęta, Maciek i Nadia. Oboje byli oczkiem w głowie muzyka.

Pogrzeb Witolda Paszta: Artystę pożegnał Prezydent Zamościa

Pod Domem Żałoby jeszcze przed czasem zaczęli gromadzić się ludzie. Zgodnie z zapowiedzią córek, urna z prochami została zawieziona na cmentarz na ukochanym motocyklu gwiazdora, czemu towarzyszyła eskorta motocyklistów z zamojskich klubów. Najbliżsi nieśli portret zmarłego oraz czerwone i białe wieńce.

Swojego lidera i wieloletniego druha żegnali członkowie zespołu Vox, którzy wykonali piosenkę „Jak słońce”. Kapela została założona w 1978 roku z inicjatywy Witolda Paszta. Na ceremonii pojawił się także Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

Głowa miasta osobiście pożegnała swojego honorowego obywatela, wygłaszając przemowę. Witold Paszt na zawsze pozostał w mieście. Tu był jego dom, rodzina, zwierzęta i bezpieczna ostoja, w której mógł odpocząć. Tu miał swój hotel, który rodzina zdecydowała się udostępnić uchodźcom.

Jak widać, dobroć otacza zmarłego artystę nawet po odejściu. Córki gwiazdora zaapelowały o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Zamiast tego żałobnicy zostali poproszeni o wpłacenie datku na fundację dla zwierząt.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Danuta Holecka zaliczyła spektakularną metamorfozę. Pozazdrościła koloru i cięcia Monice Olejnik?
  2. Łukasz Nowicki spojrzał prosto w kamerę i zwrócił się do żony. Poruszenie w „Pytaniu na śniadanie”
  3. Życzenia będą napływały z całego kraju, Sławomir i Kajra mają powód do radości. Wielkie święto w domu

Źródło: Super Express