Na Wspólnej zgotowało niemiłą niespodziankę swoim gwiazdom. Aktorom popularnego serialu TVN wypowiedziano umowy i wypłacono mniejsze wynagrodzenie. Jakie będą przyszłe losy telewizyjnej produkcji? 
 
Epidemia koronawirusa w Polsce odcisnęła swoje piętno na wielu branżach. Wirus dał się we znaki również artystom, którzy wraz z zamknięciem teatrów i odwołaniem imprez masowych, stracili kasowe kontrakty. Wydawać by się mogło, że aktorzy telewizyjni są w tym przypadku w o wiele lepszej sytuacji. Jak się okazuje, nie do końca. Gwiazdy Na Wspólnej właśnie dostały wypowiedzenie. Czy to oznacza, że pożegnamy się na dobre z ulubionym serialem tysięcy Polaków?
 
 
 
 
Na Wspólnej zwalnia aktorów
 
Sylwia Gliwa, która od 17 lat wciela się w rolę Moniki w serialu Na Wspólnej, właśnie dostała wypowiedzenie i jak się okazuje – nie tylko ona. Firma odpowiedzialna za produkcję serialu, z dnia na dzień rozwiązała umowy z gwiazdami. Aktorzy dostaną również mniejsze wynagrodzenie za poprzedni miesiąc. Sylwia Gliwa postanowiła poruszyć dramatyczną sytuację w rozmowie z jednym z tabloidów. 
 
 
 
– Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje Na Wspólnej, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec – zwierzyła się w rozmowie z Faktem zaskoczona aktorka – To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc, mimo zrealizowania naszej pracy – dodała. 
 
Czy to znaczy, ze Na Wspólnej zniknie z ekranów? 
  1. Czy policja może wystawić mandat biegaczom? Funkcjonariusze już ruszyli do akcji
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Polscy naukowcy ogłosili przełom. Opracowana przez nich substancja hamuje zakażenie

Czy Na Wspólnej zniknie z telewizji?

Na Wspólnej zniknie z telewizji, jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie.

– W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem – powiedziała Faktowi Sylwia Gliwa

Nadzieję na kontynuację serialu i nagrywanie dalszych losów jego bohaterów ma również stacja TVN.

– W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych, zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. – skomentował sytuację w rozmowie z Faktem Marcin Godlewski z biura prasowego TVN – Serial Na Wspólnej od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki – dodał mężczyzna. 

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek Na Wspólnej ukazał się 27 stycznia 2003 roku. W poniedziałek 6 kwietnia TVN wyemituje 3050 odcinek serialu

ZOBACZ ZDJĘCIA:
na wspólnej
@sylwia_gliwa, Instagram

Informacje o rozwiązaniu umowy z aktorami serialu Na Wspólnej podała w rozmowie z Faktem Sylwia Gliwa. 

na wspólnej
@nawspolnej_tvn, Instagram

Serial TVN cieszy się ogromną popularnością.

Na Wspólnej
materiały prasowe TVN

Pierwszy odcinek Na Wspólnej ukazał się 27 stycznia 2003 roku, a bohaterzy serialu dorastali na oczach tysięcy widzów. 

ZOBACZ TEŻ:
Poprzedni artykułNie żyje bardzo młody aktor. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość
Następny artykuł10 książek, które uwielbiała młodzież w PRL-u. Ile z nich czytaliście?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.