Andrzej Duda zachorował na koronawirusa. Wiadomo o tym już od środy, gdy informację tę przekazał szef jego gabinetu, Piotr Szrot. Dziś dochodzą do nas kolejne informacje na temat stanu zdrowia prezydenta.

Nieco więcej w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim powiedziała o tym Bogna Janke, która jest sekretarzem stanu w kancelarii Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda pod opieką lekarzy

Jak wyjawiła Janke, Andrzej Duda przebywa obecnie w absolutnej izolacji, choć jednocześnie jest także pod stałą opieką lekarską. Jego odosobnienie ma potrwać 10 dni. Póki co wydaje się, że wszystko pójdzie w tej kwestii zgodnie z planem, gdyż prezydent przechodzi chorobę delikatnie, choć nie bezobjawowo.

Bogna Janke zaznaczyła zresztą, że taki przebieg zachorowania wynika z tego, że Andrzej Duda jest już po trzech dawkach szczepionki. Gdyby prezydent nie był tak zabezpieczony, mógłby chorować dużo ciężej. Warto zaznaczyć przy tym, że to już drugie zachorowanie głowy naszego państwa na koronawirusa. Pierwsze miało miejsce około półtora roku temu.

Janke podkreśliła także, że Andrzej Duda przez cały czas swojej izolacji jest w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, by nie zaniedbywać swoich obowiązków.

Zobacz post:

Źródło:Polsat News/ se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobieta w „Pytaniu na śniadanie” nagle zaczęła apelować do rządu. Wszystko poszło na żywo
2. Wyszło na jaw, dlaczego Lewandowska nie zjawiła się na Gali Mistrzów Sportu. Niesłychane wieści
3. Nie do wiary, co Cichopek z mężem robili w nocy na plaży. Nagrali ich z oddali

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl