Minister klimatu Michał Kurtyka poinformował na konferencji prasowej o zakończeniu pracy w rządzie Mateusza Morawieckiego. Ma to związek z zapowiadaną od kilku dni rekonstrukcją składu Rady Ministrów.

Minister klimatu rezygnuje

Dotychczasowy szef resortu, pytany o powody swojej dymisji, odparł, że „rodzina jest bardzo ważna”. O możliwości rezygnacji spekulowano jednak od kilku tygodni – minister miał być odpowiedzialny między innymi za napiętą sytuację wokół kopalni w Turowie.

Kurtyka stał na czele ministerstwa od listopada 2019 roku. Wcześniej pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw prezydencji COP24, czyli szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach.

Według nieoficjalnych informacji następczynią odchodzącego ministra ma zostać Anna Moskwa – kierująca obecnie morskimi farmami wiatrowymi Orlenu, w przeszłości wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Oficjalnych zmian w rządzie ma jeszcze dziś dokonać prezydent Andrzej Duda. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim zaplanowano na godzinę 17. Prócz Kurtyki z rządem ma się także pożegnać między innymi minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Redaktor