Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smutne wieści o Joannie Racewicz. Nie usłyszymy już jej w Polskim Radiu, straciła pracę
Michał Fitz
Michał Fitz 03.01.2023 17:15

Smutne wieści o Joannie Racewicz. Nie usłyszymy już jej w Polskim Radiu, straciła pracę

Joanna Racewicz
fot. KAPiF Wieczór autorski Joanny Racewicz

Joanna Racewicz na przestrzeni całej swojej działalności dziennikarskiej była związana z wieloma różnymi mediami. Telewidzowie mogą kojarzyć ją z Polsatu, a ci, którzy ograniczają się tylko do słuchania, na pewno znają ją z Polskiego Radia. W tej radiostacji już jej jednak w tym roku nie usłyszą.

W mediach pojawiła się bowiem oficjalna wiadomość, według której umowa Racewicz z wyżej wspomnianym medium wygasła. Nie została przedłużona.

Joanna Racewicz nie pracuje już w Polskim Radiu

Sama zainteresowana, choć w mediach społecznościowych jest bardzo aktywna, w ostatnim czasie nie pochwaliła się, że nie będzie już pracować w Polskim Radiu. Skupiła się za to na składaniu życzeń świąteczno-noworocznych dla swoich widzów. Widocznie nie chciała za bardzo dzielić się z nimi prywatą.

Informacje o tym, że Racewicz już w Polskim Radiu nie pracuje, wypłynęły od „Presserwis”, który zdobył komentarz rzeczniczki medium w tej sprawie. Ta wyjaśniła, że Racewicz nie dostawała nagłego wypowiedzenia, a jej umowa po prostu wygasła zgodnie z zapisanym w niej terminem.

Nie wiadomo natomiast, dlaczego po dwóch latach, wydawać by się mogło, udanej współpracy Polskie Radio nie zaproponowało Racewicz nowej umowy. Niewykluczone, że dziennikarka za jakiś czas rzuci na tę sprawę nowe światło. Być może za taką decyzją radia stoją konkretne przesłanki.

Nie tylko Joanna Racewicz rozstała się z Polskim Radiem

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno z Polskim Radiem w zdecydowanie głośniejszy sposób rozstał się Robert Mazurek. Ten nie tylko sam poinformował o tym, co się wydarzyło, ale także szczerze przyznał, co stało za taką decyzją zarządu radia. Jak twierdzi, rozstano się z nim w słabym stylu z pobudek politycznych. Co ciekawe, Polskie Radio niejako potwierdziło taką argumentację.

Wyżej wspomniana rzecznika wytłumaczyła, że wygasająca z końcem roku umowa z Mazurkiem nie została przedłużona, bo ten pobierał pieniądze z mediów publicznych, jednocześnie krytykując w innych kanałach sposób ich finansowania.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Internauci reagują na tęczowe opaski w TVP. „Żeby goście z zagranicy musieli promować normalność”

Źródło: Presserwis/ Onet