Andrzej Duda był gościem programu Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim wyznał, że Agata Duda w jednej, bardzo ważnej sprawie ma całkiem inne zdanie, niż on. Chodzi o COVID-19.

Dziennikarz Polsat News spytał prezydenta w programie „Gość wydarzeń” o zdanie na temat obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Andrzej Duda przyznał, że to bardzo trudny temat. Dlaczego?

Agata Duda za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień?

Andrzej Duda przyznał, że jest „sceptycznie nastawiony” co do obowiązkowości szczepień, choć jednocześnie zadeklarował, że sam przyjął już trzecią dawkę szczepionki i wie, że to niezaszczepieni stanowią obecnie większość przypadków śmiertelnych.

Prezydent dodał też, że jego zdaniem rozwiązania dotyczące obowiązkowych szczepień „powinny być uregulowane ustawą, a nie rozporządzeniem”. Szczególnie ciekawe jest jednak to, że Agata ma zupełnie inne zdanie, niż mąż:

To jest temat trudny, tutaj mamy spór nawet w domu. Moja żona jest zwolennikiem tego, aby jednak wprowadzić obowiązkowe szczepienia, przynajmniej dla odpowiednich grup zawodowych – wyznał prezydent.

Sam Duda stwierdził, że jest „zwolennikiem tworzenia pewnej presji, namawiania do tego, aby się szczepić”. Prezydent przyznał, że boi się niepokojów społecznych:

– Nakładanie obowiązku wzbudza we mnie jednak pewne wątpliwości. My jako naród jesteśmy bardzo przekorni. Ja się boję, że byłby bardzo silny sprzeciw społeczny.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wielki artysta odszedł na zawsze. Lekarze walczyli do końca
  2. Maryla Rodowicz bez makijażu i upiększeń. Teraz widać, jak wygląda naprawdę