Dziś odbył się pogrzeb legendarnego artysty Krzysztofa Krawczyka. 10 kwietnia – w dzień rocznicy katastrofy smoleńskiej – muzyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach. Na uroczystości zjawił się również Mateusz Morawiecki ze swoją żoną, wiele osób mogło być zaskoczonych, małżeństwo przybyło wprost z Wawelu. 

10 kwietnia od dziś będzie bardzo ważną datą dla wielu Polaków. To dzień, gdzie pochowano wielkiego artystę Krzysztofa Krawczyka, ale również rocznica katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce 2010 roku. 

Mateusz Morawiecki z żoną pojawili się na pogrzebie

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawiło się wiele znanych osobistości, między innymi Daniel Olbrychski, Marian Lichtman i Sławomir Kowalewski, Kazimierz Kowalski, a także piosenkarz Norbi wraz z żoną.

Ku zaskoczeniu niektórych pojawił się również Mateusz Morawiecki i jego żona Ilona. Małżeństwo przybyło wprost z Wawelu, gdzie dziś obchodzono 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. 

Konwój żałobny o godzinie 15:00 ruszył na miejsce pochówki Krzysztofa Krawczyka. Głos zabrał biskup Antoni Długosz. 

Dziś, stoimy przy trumnie wielkiego piosenkarza […] człowieka, który był legendą już za życia – powiedział duchowny. 

Kapłan dziękuję żałobnikom 

W trakcie pogrzebu kapłan zwrócił się do żałobników, dziękując im za uczestnictwo w ostatniej drodze artysty. 

Chciałbym jeszcze raz w imieniu żony Krzysztofa, Ewy, jego syna Krzysztofa Juniora, brata Andrzeja złożyć staropolskie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy Krzysiowi oddali ostatnią posługę. Niech Bóg wam stokrotnie wynagrodzi – wygłosił biskup Antoni Długosz. 

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi. Muzyk kilka dni wcześniej opuścił szpitalne mury, po hospitalizacji, która okazała się niezbędna po zakażeniu koronawirusem. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zobacz zdjęcie: 

Pogrzeb
Scree z transmisji pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

 

Źródło: Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka 

 
Poprzedni artykułŻadna praca nie hańbi? Kiedy ludzie dowiadują się, gdzie pracuje kobieta, nie mogą powstrzymać się od śmiechu
Następny artykułJurorka „Dance, Dance, Dance” pogrążona w smutku. Joanna Jędrzejczyk pożegnała słynnego rapera
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.