Za nami 30. edycja WOŚP. Jak co roku na finał akcji charytatywnej zostało wysłane światełko do nieba w postaci pokazu fajerwerków. Jerzy Owsiak musiał się jednak grubo tłumaczyć z tej decyzji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zbiera fundusze na wsparcie dla polskiego lecznictwa. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem Przejrzyj na oczy. Uzyskane pieniądze mają pomagać w polepszeniu diagnostyki i leczenia wzroku u małych pacjentów.

Finał akcji jest kulminacją wszystkich dotychczasowych sukcesów fundacji i za każdym razem wiążę się z wysłaniem symbolicznego światełka do nieba pod postacią pokazu fajerwerków. Decyzja Jerzego Owsiaka o użyciu pirotechniki spotkała się z ostrą krytyką internautów.

Jerzy Owsiak przeprosił za wybuchowy finał

Pokaz pirotechniczny trwał w Warszawie niecałe cztery minuty. Tym samym fundacja WOŚP chciała uczcić zakończenie kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Wstępne obliczenia wskazują na rekordowy wynik zbiórki w wysokości 136 milionów złotych. Jerzy Owsiak ma więc co świętować.

Huczny pokaz fajerwerków nie spodobał się wszystkim. Internauci bezkompromisowo skrytykowali Jerzego Owsiaka za dopuszczenie do wzmożonego hałasu. Swoje oburzenie popierają wycofaniem fajerwerków nawet podczas świętowania nocy sylwestrowej, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom domowym oraz ptactwu.

Jerzy Owsiak postanowił wziąć odpowiedzialność na siebie. Nie chce, aby mieszkańcy Warszawy obwiniali miasto za zorganizowany pokaz.

Jeśli komuś się to nie podobało, to przepraszamy, bierzemy całą winę na siebie, nie jest tutaj winne miasto. Proszę tam nie składać żadnych zażaleń — tłumaczył dziennikarz.

Na koniec zapewnił również zgromadzonych na konferencji, że przyjmuje do serca słowa pokrzywdzonych. Następne edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają przyjąć inny plan celebrowania.

Jeśli to przeszkadza, że w ten sposób bawimy się, to po prostu już nigdy więcej nie będziemy tego robili. Wchodzimy w taką nieprawdopodobną strefę, kiedy miasta także rezygnują z pokazów, ja to rozumiem, ale nikt nigdy nie wydał zarządzenia, żebyśmy w czasie sylwestra w ogóle nie używali pirotechniki. Tej pirotechniki jest dużo na każdym osiedlu, na każdej ulicy — wyjaśnia Jerzy Owsiak.

Grupa mediowa Iberion gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Czy w 2022 roku pomożecie nam pobić ten rekord? Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Alicja Resich-Modlińska świętuje dziś 67. urodziny. Dawniej była gwiazdą TVP
  2. Fani wściekli po tym, co zrobił Paszt w półfinale „The Voice Senior”. „Cała Polska to ogląda i się dziwi”
  3. Najwięksi fani TVP porażeni po sobotnim wieczorze. Nie mogli uwierzyć w to, co pokazała stacja