Lelum.pl > Nowości > Nagły komunikat ws. Jacka Jaworka. Prokurator wydał już wydał postanowienie
Michał Fitz
Michał Fitz 01.06.2023 11:41

Nagły komunikat ws. Jacka Jaworka. Prokurator wydał już wydał postanowienie

policja
fot. CanvaPro/piotr290; Polska Policja

Jacek Jaworek 2 lata temu stał się podejrzanym w sprawie potrójnego morderstwa. Od tamtego czasu sprawa jednak nie została jeszcze zamknięta, bo mężczyzna sprytnie ucieka nie tylko przed polskim, ale i międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości.

Teraz prokurator podjął decyzję, która na pierwszy rzut ucha może się wydawać kontrowersyjna. Co oznacza w praktyce?

Prokaratura wstrzymuje śledztwo w sprawie Jacka Jaworka

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie po wielu miesiącach pracy zdecydowała się zawiesić śledztwo w sprawie Jacka Jaworka, o czym poinformował jej rzecznik, Tomasz Ozimek. Jednocześnie wyjaśnił, co dalej ze sprawą.

Podkreślił bowiem, że zawieszenie śledztwa absolutnie nie oznacza tego, że służby się poddają. Należy to rozumieć jako wstrzymanie czynności procesowych do czasu znalezienia mężczyzny. Jego poszukiwania absolutnie się nie kończą.

Katarzyna Dowbor wraca na budowę! Wyremontuje dom i spełni marzenie: "Wreszcie"

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany

Jaworek nie może więc odetchnąć z ulgą, niezależnie od tego, gdzie jest. Jego sprawa dalej jest traktowana bardzo poważnie i to nie tylko w naszym kraju. Mówimy w końcu o człowieku, który potencjalnie popełnił potrójne morderstwo na własnej rodzinie.

Właśnie dlatego mężczyzna jest poszukiwany także przez policjantów w całej Europie na podstawie listu gończego. Mało tego, przyznano mu także czerwoną notę Interpolu.

Jacek Jaworek wciąż się ukrywa

Mężczyzna ukrył się przed wymiarem sprawiedliwości tuż po rozpoczęciu śledztwa. Choć w sprawie przesłuchano około 100 osób z najbliższego otoczenia mężczyzny, dalej nie udało się go znaleźć. Służby wciąż czekają na decydującą poszlakę.

Jak poinformował wyżej wspomniany rzecznik, za poszukiwania odpowiedzialny jest Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Jaworka, powinien je kierować właśnie tam.

Tagi: prokurator