Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wczoraj premier Morawiecki ogłosił, że do 10 maja wszyscy chętni dostaną e-skierowanie na szczepienie. Dziś rząd ma przedstawić szczegółowy harmonogram.

W rozmowie z Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk ujawnił, czego możemy się spodziewać. 

Rząd ogłosi harmonogram szczepień

We wtorek przedstawimy nowy kalendarz szczepień. Więcej roczników będzie mogło zarejestrować się na szczepienie jednego dnia – powiedział Dworczyk w Gościu Wydarzeń.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Podczas rozmowy polityk przypomniał także bardzo ważne słowa, które padły podczas konferencjizostanie zmienione rozporządzenie, tak aby żadne szczepionki się nie marnowały. W podbramkowej sytuacji dawkę będzie można wykorzystać, szczepiąc każdą osobę powyżej 18 roku życia.

Te zasady do tej pory były obwarowane nieco mocniejszymi restrykcjami. Teraz je rozluźniamy, bo jesteśmy na tym etapie szczepienia, na którym trzeba odpowiadać na aktualną sytuację, dostosowując się też do aktualnych możliwości jeśli chodzi o dostęp i liczbę preparatów – mówił minister.

Przypomnijmy, że już niedługo powstanie 16 punktów szczepień powszechnych.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułNieoficjalne wiadomości z rządu dotyczące luzowania obostrzeń. Chodzi o gastronomię, maseczki i inne usługi
Następny artykułMonika Zamachowska o braku dzieci ze Zbigniewem. Gorzkie słowa
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.