Wczorajszy wieczór wiązał się z ogromnymi emocjami, tym bardziej dlatego, że awans reprezentacji Polski nie zależał tylko od niej samej. Ostatecznie, dzięki pomocy Saudyjczyków, udało się go osiągnąć. Jak zareagował na to Robert Lewandowski?

Operatorzy nawet po ostatnim gwizdku bacznie obserwowali twarze naszych reprezentantów, bo byli świadomi, że ci lada moment dowiedzą się o wyniku drugiego spotkania.

Jak Robert Lewandowski zareagował na awans?

Mecz Meksyku z Arabią Saudyjską trwał jeszcze dobre kilka minut po tym, jak zakończyło się nasze spotkanie. Można sądzić, że ten czas Polakom wyjątkowo się dłużył. Czekali bowiem na informację, że zawodnicy z Ameryki Północnej nie strzelili kolejnej bramki, co dawało nam awans. Gdy ta do nich dotarła, ich reakcja była wymowna.

Kamery uchwyciły moment, w którym o wszystkim dowiaduje się Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji rozłożył ręce w geście tryumfu i szeroko się uśmiechnął. Inni reprezentanci radowali się zdecydowanie bardziej. Dopiero później, gdy napastnika obskoczyli koledzy, choćby niezwykle uradowany Krzysztof Piątek, Robert zaczął bardziej emanować radością.

Jak Robert Lewandowski skomentował awans?

Niedługo po meczu Robert Lewandowski udzielił też wywiadu Telewizji Polskiej, w którym na gorąco odniósł się do spotkania. Wprost przyznał, że chyba pierwszy raz w karierze tak cieszy się po przegranym meczu.

Zdawał sobie też sprawę z tego, że wiele osób może narzekać na styl, jaki prezentowała reprezentacja, ale nie przejmował się tym bardzo, choć zwykle nie boi się wytykać wad całej drużyny. Widać było po nim, że chciał po prostu skupić się na radości. W końcu Polakom taka sztuka nie udała się od prawie 40 lat!

Zobacz zdjęcia:

Robert Lewandowski
fot. TVP
Robert Lewandowski
fot. TVP
Robert Lewandowski
fot. TVP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku?„Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl