Nagranie pacjenta z polskiego szpitala obnaża dramatyczną prawdę. Sytuacja jest poważna, mężczyzna czuje się bezsilny. Koronawirus zaburza funkcjonowanie placówek medycznych. Nie macie pojęcia co się tutaj dzieje – mówił w filmie opublikowanym na Facebooku.

Nagranie przedstawiające dramatyczną sytuację jednego z polskich szpitali pojawiło się na Facebooku. Mężczyzna boi się o własne życie, szpital nie funkcjonuje tak, jak powinien. W Polsce mamy niecałe 4 tys. potwierdzonych przypadków, a gdzieniegdzie sytuacja już przedstawia się beznadziejnie.

Co przedstawia nagranie jednego z pacjentów polskiego szpitala?

Nagranie jednego z pacjentów polskiego szpitala przedstawia jego pełną napięcia relację, dotyczącą tego, jak obecnie wygląda praca szpitala. Pan Bogdan znajduje się Szpitalu Miejskim nr 1 w Sosnowcu i choć przeszedł kilka negatywnych testów na koronawirusa, nadal jest objęty kwarantanną, nikt nie chce go wypuścić.

Mężczyzna opowiada, że na sali znajduje się zarówno z osobą z wynikiem negatywnym, jak i z pacjentem zakażonym COVID-19.

Nikt się nami nie zainteresował – powiedział pan Bogdan w nagraniu.

Na korytarzach panują pustki, nigdzie nie widać lekarzy, na oddziale jest tylko jedna pielęgniarka i kilku pacjentów, którymi sama musi się zająć.

  1. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? Przepisy są niejasne, wyjaśniamy
  2. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  3. Które sklepy będą czynne 24h na dobę? Zmiany godzin otwarcia w całej Polsce

Nagranie to wołanie o pomoc

Sytuacja w szpitalu przedstawia się dramatycznie. Nie dość, że, jak wynika z relacji, zdrowi pacjenci przebywają z osobami zakażonymi koronawirusem, podobno również kadra lekarska powinna zostać objęta kwarantanną.

Pielęgniarki są z pozytywnymi wynikami, lekarze z pozytywnymi wynikami. Pani ordynator oddziału, która w ogóle nie powinna tutaj być od 28., wyszła dopiero dzisiaj, z wynikiem pozytywnym – zrelacjonował pan Bogdan.

Mężczyzna ma nadzieję, że nagranie trafi do odpowiednich osób, które będą w stanie coś zdziałać i zapobiec tej fatalnej sytuacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pan Bogdan ma nadzieję, że jego nagranie trafi do odpowiednich osób i ktoś zainterweniuje.

nagranie
fot. unsplash.com/Macau Photo Agency

Przychodnie są w większości pozamykane. Lekarze wypisują e-recepty.

nagranie
fot. unsplash.com/Glen Carrie

Na całym świecie ruszyła akcja Stay home – Zostań w domu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Jak w dobie koronawirusa wyglądają śluby w Polsce? Najszczęśliwszy dzień w życiu wcale nie jest kolorowy
  4. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie
  5. Od czego zależy rozwój epidemii w Polsce? Wirusolog mówi wprost, wszystko zależy od jednego dnia
  6. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

źródło: webniusy.com

Poprzedni artykułCo może zrobić policja, jeśli zatrzyma Cię na ulicy? Nie tylko mandat, mają też inne uprawnienia, o których niewielu wie
Następny artykułJak leczona jest córka Kasi Kowalskiej? Procedury ograniczają lekarzy, wokalistka jest w trudnej sytuacji
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.