Nagranie autorstwa wielu gwiazd, wykonane w ramach akcji #CucChallenge, trafiło ostatnio do sieci. Celem wspomnianej akcji jest zwrócenie uwagi na ważny temat przemocy, która dotyka coraz więcej osób. Mnóstwo znanych osobistości postanowiło wziąć udział w projekcie, jednak efekt ich pracy jest dość kontrowersyjny. Opublikowany materiał wywołał konsternację wśród ofiar, które rzeczywiście doświadczyły przemocy. 

Filmik, który miał nieść symboliczny przekaz, okazał się fiaskiem. Udawana przemoc zaprezentowana przez polskich celebrytów, przypomina bardziej teatralne przedstawienie, niż rzeczywiście nawiązuje do problemu, z jakim boryka się wiele osób. Jak czytamy w WP, Katarzyna Dziedzic, która 2 lata temu została zmasakrowana przez swojego partnera, nie ukrywała zdumienia, gdy zobaczyła co wyprawiają między innymi Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Dowbor czy Rafał Maślak. 

Nagranie gwiazd wywołało zamieszanie 

Przemoc coraz częściej dotyka wiele osób, dlatego ważne, aby o niej mówić i zwracać uwagę na ten powszechny problem. W związku z tym w sieci pojawiło się mnóstwo filmików, opatrzonych hashtagiem #CucChallenge. Pierwsza wersja nagrania została opublikowana przez członków francuskiej szkoły kaskaderskiej, którzy zarejestrowali udawaną scenę szarpaniny. Filmik miał być metaforą walki z koronawirusem, która już wkrótce ma okazać się dla świata zwycięska. 

Internauci podłapali pomysł francuskich kaskaderów i zaczęli nagrywać swoje wersje, jednak w nieco innym celu. Tak powstała akcja #CucChallenge, która ma zwracać uwagę na problem przemocy. Polscy celebryci postanowili wziąć w niej udział, jednak dość nieudolnie. Mimo dobrych chęci efekt ich pracy nie wszystkim się spodobał. 

  1. Gwiazdor TVP w żałobie. Nie może uwierzyć, że bliska osoba odeszła tak wcześnie
  2. Wszyscy myśleli, że 5-latek zmarł na Covid-19. Prawda wyszła na jaw po 11 dniach, słowa ojca wywołują ciarki
  3. Tomasz Kammel powitał nowego członka rodziny. Jego związek wkroczył na nowy poziom, jest zdjęcie

Niektórym zrobiło się przykro

W Polskiej wersji #CucChallenge wzięło udział mnóstwo gwiazd, między innymi Maciej Dowbor, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Opozda, Julia Wieniawa czy Rafał Maślak. Ich wersja jest nie do końca zrozumiała, celebryci biją się patelnią w twarz, rzucają przypadkowymi przedmiotami, w jednym kadrze nawet psem. Katarzyna Dziedzic, która dwa lata temu została pobita przez swojego byłego partnera, odniosła się do opublikowanego nagrania.

– Zrobiło mi się przykro. Jestem osobą, która ma duży dystans do siebie i świata, ale są tematy, jak przemoc czy choroby, z których się nie żartuje – powiedziała Katarzyna w rozmowie z WP Kobieta.

Asia Opozda, która również wzięła udział w akcji, napisała na swoim profilu, że ich założeniem nie było sprawienie przykrości ofiarom. Gwiazda przyznała, że filmik nawiązujący do przemocy powinien być zrealizowany w inny sposób. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nagranie
instagram.com/asiaopozda/

Do sieci trafiło nagranie polskich gwiazd w ramach akcji #CucChallenge. 

nagranie
instagram.com/asiaopozda/

Filmik zrobił spore zamieszanie i nie osiągnął zamierzonego efektu. 

 

 
 
 
 
 
Visualizza questo post su Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobaczyłam ten challange u @halleberry, wejdźcie do niej, bo dziewczyny rozwaliły system ???? Dobra kaskaderka i montaż, mysle ze nam tez fajnie to wyszło. update: Przepraszam jeśli kogoś uraziłam moim poprzednim postem. Generalnie uważam ze ten filmik wyszedl super. Podoba mi się pomysł i montaż ale „cucchallange” faktycznie nie powinien być łącząny w żaden sposób z prawdziwa przemocą. Przemyślałam to sobie i bije sie w pierś. Nie chciałam nikomu sprawić przykrości, rozumiem ze niektórzy mogli poczuć się urażeni i dotknięci, nie to było moim zamiarem ????????????❤️ mysle, ze każdy z uczestników tego challengu miał dobre intencje i na pewno nie chciał nikogo zasmucić, a wręcz przeciwnie. @rafalmaslak @kurdejszatan @annamarkowska_official @juliawieniawa @kazadi_official @maciej_dowbor @victorborsuk @adam_zdrojkowski @danny.ferreri @tomekkamil @marcelina_zawadzka @gruszka3 @jurasmma @klaudiahalejcio @olakot_ @emilian_gankowski @kvcperkrol @sebastianchlodnicki

Un post condiviso da joanna opozda (@asiaopozda) in data:

 

Niektórym po obejrzeniu go, zrobiło się naprawdę przykro. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  3. Jesteś palaczem? Masz jeszcze tylko 7 dni, kluczowy dzień dla palących
  4. Łukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić
  5. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Wraz z III etapem znoszenia obostrzeń wraca jedna rzecz, mało kto o niej mówi
  6. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Źródło: kobieta.wp.pl 

 

Poprzedni artykułZ pozoru zwykłe, rodzinne zdjęcie. Pod stołem jednak ukrywa się tragedia matki
Następny artykułBabcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.