Nagranie, które obrazuje trudną sytuację pielęgniarza, stało się bardzo popularne, idealnie naświetla to, co aktualnie dzieje się na całym świecie. Poświęcenie w walce z koronawirusem, które musi ponieść służba medyczna, jest ogromne. Widok pielęgniarza, który spojrzał na swojego syna i zalał się łzami odbiera mowę.

Nagranie obiegło cały świat. Na jego udostępnienie zdecydował się także Tedros Adhanom Ghebreyesus, Szef Światowej Organizacji Zdrowia. Ludzkie cierpienie jest obecnie naprawdę ogromne, a wzruszające wideo doskonale to pokazuje.

Nagranie łamie serca

Z pandemią koronawirusa walczy cały świat. Koszty, jakie muszą ponieść ludzie, niosący pomoc zakażonym są nie do wypowiedzenia. Każdego dnia miliony ludzi naraża swoje zdrowie, ratując ludzkie życie. Filmik, który uzyskał ogromną liczbę udostępnień, ma bardzo ważny przekaz. Chodzi też o to, by poruszyć serca wszystkich tych, którzy do kwarantanny podchodzą z pobłażliwością – nie dbają o higienę, ściskają ręce rozmówcom, nie zachowują dystansu, słowem, zachowują się, jakby nie było wokół poważnego zagrożenia życia i zdrowia.

Na nagraniu widać powrót do domu pielęgniarza, który pracuje w szpitalu w Rijadzie. Jego syn Mohamed biegnie do taty, by się przywitać. Ojciec w panice zatrzymuje go gestem ręki. Cały dyżur miał kontakt z osobami zakażonymi na koronawirusa, na wszelki wypadek nie chce, by syn się do niego zbliżał. Chłopiec zatrzymuje się i patrzy ze zdziwieniem na tatę, a mężczyzna kompletnie się załamuje i zaczyna płakać.

  1. Córka Kasi Kowalskiej nie pierwszy raz walczy o życie. „Musieli przywracać ją do życia, powiodło się za czwartą próbą”
  2. Mąż Katarzyny Skrzyneckiej zabrał głos. Ostatnie dni gwiazdy Polsatu były koszmarem

Służba medyczna w strachu

Trudno jest wytłumaczyć dziecku, że nie może się zbliżać do swojego rodzica. Pielęgniarz był po długim dyżurze, pragnął najbardziej na świecie przytulić swojego synka. Jednak nie chciał ryzykować, by mały się zaraził. Mimo przestrzegania zasad i strojów ochronnych wirus mógł się przedostać niezauważenie, medyk może okazać się zarażony lub mieć wirusa na ubraniu. Ryzyko jest zbyt wielkie, by podczas pracy w czasie pandemii pozwalać sobie na bliski kontakt z rodziną.

Wszyscy, którzy wzruszają się tym filmikiem, w różnych mediach społecznościowych, apelują o rozważne podejście do pandemii. Chociażby z szacunku dla wszystkich tych, którzy poświęcają życie nie tylko swoje, ale też swoich rodzin, by ratować chorych na COVID-19. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nagranie
tweeter.com/ Vala Afshar

Chłopiec z radością biegnie przywitać ojca, niestety, tata nie pozwala mu się zbliżyć. 

nagranie
tweeter.com/
Tedros Adhanom Ghebreyesus

Szef WHO napisał: Kolejne rozdzierające serce nagranie, które pokazuje, jak poświęcają się pracownicy służby zdrowia, aby uchronić nas przed koronawirusem. Apeluje: zostańcie w domu, wesprzyjcie pracowników zdrowia.

Nagranie rozdziera serce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odwołane pociągi, opóźnienia i skrócone trasy. Awaria na trasie Warszawa – Otwock
  2. Martyna Wojciechowska wzięła potajemnie ślub? Na zdjęciu zauważono jeden szczegół
  3. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  4. Byli małżeństwem przez 45 lat. Na kwarantannie mąż doprowadził do wielkiej tragedii, rodzina jest wstrząśnięta
  5. Skandal po stosunku na oczach milionów widzów TVN. Klaudia El Dursi przerywa milczenie
  6. Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebita

źródło: o2.pl

Poprzedni artykułDzieci i młodzież nie wyjdą na dwór bez dorosłego. Nowe, surowe ograniczenia w Polsce
Następny artykułCórka Kasi Kowalskiej ma koronawirusa. Edyta Górniak skomentowała, jej słowa doprowadzają do łez
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl