Teorie spiskowe w serialach to prawdziwe smaczki dla koneserów kina, każdy prawdziwy fan uwielbia je wyszukiwać i rywalizować z innymi o coraz bardziej zawiły domysł. Jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu “Stranger Things”, lepiej tego… nie rób. Ten serial wciąga i wypluwa Cię dopiero po obejrzeniu obu sezonów.  Później jest tylko gorzej, pojawia się to okropne uczucie nazywane depresją poserialową (jesteśmy pewni, że też tak macie). No dobra, serial obejrzeć warto. Tylko miej więcej czasu i mnóstwo jedzenia i picia w swoim pobliżu. 

“Strangers Things”, mieszanka horroru i science fiction, przenosi nas w klimat lat 80 osadzony w nieco mrocznej rzeczywistości. Na samym początku pierwszego sezonu, poznajemy głównych bohaterów serialu. To grupka 4 chłopców, którzy zdobywają serca widzów już od pierwszych minut. Akcja serialu rozgrywa się w Hawkings w stanie Indiana. W pewną listopadową noc znika 12-letni Will Bayers. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza na czele której stoi komendant miejscowej policji Jim Hopper. W tym samym czasie w miasteczku pojawia się dziewczynka o nadprzyrodzonych mocami, która zdaje się wiedzieć, gdzie znajduje się zaginione dziecko. Mieszkańcy Hawkings muszą zmierzyć się, nie tylko ze złowrogą agencją rządową, ale ze znacznie silniejszą mocą, która chce ich wszystkich uśmiercić.

Jeśli już masz za sobą obydwa sezony serialu, przechodzisz zapewne w stan depresji i trafisz na ten artykuł w poszukiwaniu informacji na temat “Strangers”. Oto jesteśmy! Przedstawiamy najciekawsze teorie spiskowe serialu. Bon Appetit!

1. Wypchany lew

via GIPHY

W pierwszym sezonie widzimy retrospekcję w której Sara, córka komendanta Hawkings ma atak paniki, choruje i ostatecznie umiera. Fabuła serialu nigdy nie wyjaśnia nam tak naprawdę, od czego umiera dziewczynka. Sceneria całej retrospekcji, sugeruje nam, że dziecko leży na oddziale Hawkings Lab, w związku z tym, może była kolejnym eksperymentem Project MKUltra? Może sam Jim przywiózł ją tam aby ją ratować? Jakie jest jej powiązanie z laboratorium? Może Jedenastka jest zaginioną córką komendanta?

Jest jeszcze jedna rzecz, którą czujny widz może zauważyć – wypchany zwierzęcy lew, który pojawia się w pokoju Eleven, kiedy ta włamuje się do laboratorium i znajduje to pomieszczenie. Lew pojawia się również w Castle Bayers w “Upside Down”, oraz mało tego widzimy go na kolanach Sary!

Być może są to małe rzeczy, które podkreślają tajemnice i mają nie zdradzać zbyt wiele. Jednak w tym serialu prawie nic nie dzieję się przypadkiem!

ZOBACZ TEŻ: Filmy, po których będziesz płakać

2. Jedenastka nie mówi nam wszystkiego

via GIPHY

W szóstym odcinku sezonu pierwszego Eleven rzeczywiście ostrzega Mike’a. Mówi: „Brama … Otworzyłam ją. Jestem potworem” . Prawdopodobnie oznacza to po prostu tyle,  że czuje się odpowiedzialna za to co się stało. Chociaż, jeśliby brać pod uwagę, że powiedziała to dosłownie, to właśnie ona sieje spustoszenie w całym Hawkings. Co jeśli potwór, jest w rzeczywistości fizyczną manifestacją traumy Jedenastki? Moglibyśmy wiedzieć więcej jeśli tylko dziewczynka używałaby więcej słów.