Najczęstsze wyszukiwania naszych rodaków mogą wiele powiedzieć o tym, co działo się w naszym kraju przez ostatni rok, choć nie tylko to. Powiedz mi, czego szukasz w Google’u, a powiem ci, kim jesteś – chciałoby się rzec. Czego Polacy szukali w największej na świecie wyszukiwarce? Jesteśmy już u schyłku 2018 roku, więc czas na podsumowanie.

Niektóre wyszukiwania nikogo nie zdziwią – w końcu co jest zaskakującego w tym, że szukaliśmy informacji o filmie Kler czy tego, ile kosztuje przegląd samochodu. Za to zapytania, ile palców ma koń albo co to jest sosręb prezentują się już o wiele bardziej oryginalnie.

Najczęstsze wyszukiwania: Ludzie

Szwedzki DJ, Avicii, który w kwietniu tego roku odebrał sobie życie, miał w naszym kraju wiele fanów. W kategorii Ludzie to właśnie o nim szukano informacji w najczęściej. W tym roku pożegnaliśmy także wybitną artystkę – Korę Jackowską. Nasi rodacy wpisywali jej imię i nazwisko w wyszukiwarce bardzo często. Interesowały nas też losy Tomasza Mackiewicza, himalaisty, który zginął na Nanga Parbat.

Oto najczęstsze wyszukiwania (5 najwyższych wyników):

 1. Avicii
 2. Tomasz Mackiewicz
 3. Kora Jackowska
 4. Meghan Markle
 5. Alfie Evans

Najczęstsze wyszukiwania: Filmy

Film Kler spotkał się z rekordowym zainteresowaniem polskich widzów i oczywiście uplasował się na 1. miejscu. Poza tym w Google’u szukaliśmy informacji m.in. o filmach Patryka Vegii i… kolejnej części filmowej adaptacji serii 50 twarzy Greya.

 1. Kler
 2. Bohemian Rhapsody
 3. Planeta singli 2
 4. Nowe oblicze Greya
 5. Kobiety mafii

Najczęstsze wyszukiwania: „Ile…”

Pytanie ile palców ma koń zdecydowanie przebija wszystkie inne. Choć w tym roku wyjątkowo interesowało nas też to, ile skrzydeł ma motyl.

Oprócz tego byliśmy np. ciekawi czy dobrze wiedzie się radnym.

 1. Ile palców ma koń?
 2. Ile zebrał WOŚP?
 3. Ile do wakacji?
 4. Ile skrzydeł ma motyl?
 5. Ile zarabia radny?  

Najczęstsze wyszukiwania: „Ile kosztuje…?”

Jak widać, Google to nasz codzienny doradca finansowy, bez którego zaplanowanie domowego budżetu byłoby zdecydowanie trudniejsze. Pytaliśmy wyszukiwarki nie tylko o koszty życiowych wydatków jak przegląd samochodu czy cenę aparatu na zęby, ale także o wysokość abonamentu Netflixa.

 1. Ile kosztuje przegląd samochodu?
 2. Ile kosztuje aparat na zęby?
 3. Ile kosztuje bitcoin?
 4. Ile kosztuje prawo jazdy?
 5. Ile kosztuje Netflix?

Jak wam się podobały frazy, o które pytali ludzie w 2018 roku? Niektóre pytania mogą zaskakiwać, jednak chyba każdy z nas miał kiedyś moment, w którym jedynym sposobem na uzyskanie odpowiedzi było zapytanie wujka Google.

Najczęstrze wyszukiwania – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Najczęstsze wyszukiwania
Fot.unsplash.com

Trzeba przyznać, że pytanie ‘’Ile palców ma koń?’’

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPrzyjaźń z byłym? 7 sposobów by przyjaźnić się z ex
Następny artykułKobiety Mafii 2 najnowszy ZWIASTUN. Jest bardzo wulgarnie!
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.