Najdroższy kot świata to wyjątkowa rasa, która została wyhodowana w 2006 roku w USA. Co ciekawsze, jeżeli chcielibyśmy zostać właścicielami tego czworonoga, musimy zapłacić nawet 40 tysięcy złotych. Jak wygląda uroczy mruczek o nazwie ashera? Trzeba przyznać, że jego wyjątkowa maść naprawdę zapiera dech w piersiach. Krótkie, gęste futro w ciemne cętki wygląda niesamowicie.

Ashera to najdroższy kot świata, i nie bez przyczyny. Jest to rasa hybrydowa przypominająca koty savannah, która powstała przez skrzyżowanie serwali afrykańskich, dzikich kotów bengalskich i kotów domowych. Ten mruczek osiąga od 120 do 150 cm długości i waży od 12 do 15 kg. Co ciekawsze, najdroższy kot świata występuje nie tylko w jasnożółtej czy złocistej barwie, ale także w śnieżnobiałej odmianie. Dodatkowo jest silny, muskularny, elegancki i łagodny. Sami oceńcie, czyż nie jest najpiękniejszy?

najdroższy kot świata
Fot. Jason Douglas, 24 November 2006, commons.wikimedia

Najdroższy kot świata to ashera. Ta wyjątkowa rasa kosztuje nawet 40 tysięcy złotych.

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.