Najlepsza pizza w Polsce? To pytanie, na które odpowiedzi szuka szerokie grono osób, uwielbiających to smaczne i  klasyczne danie. Na całe szczęście w wielu miejscach w kraju można zjeść równie dobrze, co we Włoszech! Poznajcie restauracje, które oferują tę potrawę w zaskakująco pysznych i nieoczywistych formach!

Poznań, Wrocław, a może Warszawa? Gdzie będzie czekała na was najlepsza pizza w Polsce? Poniżej znajdziecie ranking miejsc, w których jedzenie, w przeciwieństwie do ceny, zdecydowanie zwali was z nóg! Smaki, z którymi się tam zetkniecie, z pewnością na długo pozostaną w waszej pamięci! 

Najlepsza pizza w Polsce. Gdzie jej szukać?

1. Len Arte, Katowice

Len Arte, znajdująca się na ulicy Mariackiej 25, to jedna z bardziej popularnych włoskich restauracji w mieście. Zdecydowanymi faworytami są tutaj pizza z pastą truflową i prosciutto crudo di Parma. Oryginalnie przyrządzone i doprawione dania to gwarancja, że nie opuścicie tego miejsca głodni… 🙂

2.  Suszone Pomidory, Poznań

Wspomniana restauracja mieści się przy ulicy Świętego Czesława 13. Jej właścicielami są Jagoda i Leszek, od lat związani z gastronomią. Składniki, głównie pochodzące z rodzinnych upraw, sprawiają, że ich autorska potrawa przez wielu określana jest jako najlepsza pizza w Polsce! 

3. Tutti Santi, Warszawa i Poznań

Tutti Santi to prestiżowa restauracja. Dania, które widnieją w karcie, zostały stworzone przez Valerio Valle- vice mistrza świata i mistrza Włoch w pizzy klasycznej! Jest więc to gwarancja świetnej jakości i niestandardowych rozwiązań, jakimi odznaczają się tamtejsi pizzermani. Gdzie możecie znaleźć Tutti Santi? Jej warszawski adres to ulica Królewska 18. W Poznaniu mieści się ona przy ulicy Ogrodowej 10. Warto zajrzeć! 

Najlepsza pizza w Polsce nie jest łatwa do znalezienia. Każda restauracja charakteryzuje się różnymi smakami i formami podania. Możemy jednak zapewnić, że wspomniane przez nas pozycje zachwycą was i sprawią, że wrócicie jeszcze nieraz! 

Gdzie znajduje się najlepsza pizza w Polsce? Spójrzcie na zdjęcia! 

Najlepsza pizza w Polsce
unsplash.com Alexandra Gorn

Pizza, choć oryginalnie wywodzi się z Włoch, uwielbiana jest również w Polsce. Najbardziej wymagający smakosze wciąż poszukują jej nowych odmian i kompozycji składników.