Święta są o docenianiu tego, co najlepsze w innych i o dzieleniu się tym, co najlepsze  w nas. Dlatego, jak co roku, YOPE dzieli nowymi zapachami z limitowanej  serii zimowej oraz… ciepłą i pozytywną energią, która wokół nas jest!

Przed Świętami zawsze wspieramy inicjatywy, które powstały, by dawać ludziom radość,  wsparcie i nieść pomoc. W tym roku pracujemy z inicjatywami wspierającymi seniorów.  Bo Święta szczególnie łączą pokolenia, a niespożyta życiowa energia seniorów daje nam  tyle dobrego! – mówi Joanna Pawełczak, CSR Manager YOPE. 

Świąteczna kampania w social mediach YOPE ma na celu podkreślić, na jak wielu płaszczyznach  możemy pomóc seniorom – oprócz wspierania tych najbardziej potrzebujących, naszym celem  jest zachęcenie młodszego pokolenia, aby wspierały seniorów i dzieliły się swoimi umiejętnościa mi często bardzo potrzebnymi do funkcjonowania w ówczesnym świecie – jak założenie konta  w mediach społecznościowych, stworzenie strony internetowej czy korzystanie z internetu. 

Wspaniałe jest to, że młodsze pokolenia już zaczęły działać, ale często o tym nie wiemy. – I dlatego  o nich chcemy mówić – o tych, którzy tworzą miejsca przyjazne dla seniorów, organizują warsztaty  edukacyjne; @klubokawiarnia_poranaseniora, czy tworzą aplikacje wspierające ich mikro-biznesy jak  @dziadkowie_biznesu. Jestem przekonana, że powinniśmy robić wiele by wspierać takie inicjatywy,  bo seniorzy, to ludzie, którzy obdarowują niesamowitą energią i pragną, aby nie być wyłączonym  z życia społecznego ze względu na swój wiek! Pamiętajmy, aby szczególnie w tym Świątecznym  okresie 

dzielić się tym co dobre, bo najlepsze jest w nas… w środku! – dodaje Magdalena Dudarska- -Rodak, Influencer Manager YOPE, pomysłodawczyni kampanii #Najlepszejestwśrodku. Inicjatywę  wsparły między innymi Urszula Dudziak i Natalia Klimas, a w spocie promującym działania udział  wzięli influencerzy Jan Adamski (@janadamskieu) i Elwira Kołodziejczyk (@ostatnie_podrygi_50plus). www.youtube.com/watch?v=74wm8xJ9Cms 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

KOGO WSPIERAMY? 

Klubokawiarnia Pora na seniora tętni życiem – Pani Basia serwuje  kawę, w sali odbywają się warsztaty jogi, pilates, tańca, przy stolikach  goście grają w brydża, szachy. Słychać głosy i radosny śmiech.  

Klubokawiarnia to miejsce stworzone z marzenia, aby Seniorzy mogli  aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Pragniemy  przywrócić im radość życia – deklarują twórczynie miejsca Justyna  i Kasia. To się zdecydowanie udało!  

www.poranaseniora.org.pl 

Zepsuł Ci się zegarek, parasol albo bucik? Zegarmistrz,  parasolnik, gorseciarka, repasacja pończoch, szewc  to w dzisiejszych czasach usługi znikające z miejskiego  pejzażu. A nie musi tak być – Dziadkowie biznesu,  to inicjatywa stworzona przez grupę studentów, którzy  wspierają istniejące od lat biznesy osób starszych.  Znajdziesz ich na instagrami oraz… w specjalnej aplikacji!  Zainstaluj ją i poszukaj w swojej okolicy rymarza – może  kupisz u niego piękny portfel na prezent dla mamy?  

https://dziadkowiebiznesu.com 

Osoby starsze przebywające w domach opieki są samotne. Chcemy im poka zać, że ktoś o nich pamięta, a indywidualnie przygotowany prezent sprawia,  że czują się ważni i docenieni – mówią Roksana i Mateusza Góral, którzy już  czwarty rok organizują akcję Święty Mikołaj dla Seniora, która trafia już  do ponad 7000 potrzebujących. Inicjatywa łączy Seniorów przebywających  w placówkach opiekuńczych, którzy wysyłają listy do Świętego Mikołaja,  z wolontariuszami, którzy na te listy odpowiadają wysyłając paczki.  YOPE co roku przekazuje seniorom kosmetyki, by obdarować świąteczną  atmosferą Starsze osoby, którymi opiekuje się fundacja. 

www.swietymikolajdlaseniora.pl 

Pamiętajcie, najlepsze jest w nas! W środku!  

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.