Seriale anime na Netflixie trzymają wysoki poziom. Choć nie znajdziemy na platformie wszystkich kultowych tytułów, to jednak jest ich tam całkiem sporo. Włączamy w to oryginalne produkcje. Jest naprawdę dobrze.

Netflix to platforma, która nie boi się różnorodności. Obok kinowych dramtów znajdziemy tutaj inspirujące dokumenty, seriale dla dzieci, seriale dla dorosłych i serie anime.

Jakie są seriale anime na Netflixie?

  1. Puella Magi Madoka Magica – serial na pozór cukierkowy, przepełniony różem i nastolatkami wystylizowanymi na lolitki. W tle szkoła średnia. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, w rzeczywsitości serial ten jest dużo mroczniejszy, niż może się wydawać. Więcej nie zdradzimy.
  2. Fullmetal Alchemist – serial mocno osadzony w industrialnej rzeczywistości z elementami science- fiction i fantasy. Główny bohater za pomocą alchemii stara się wskrzesić swoją matkę. Tytuł zyskał miano kultowego.
  3. Erased – produkcja, która wykorzystuje znany i lubiany motyw podróżowania w czasie. Główny bohater cofa się w czasie o 18 lat. Po co? Pragnie zapobiec śmierci swojej matki i kilku innych osób. Brzmi ciekawie.
  4. B: The Beginning – oryginalna produkcja Netflixa, koncentrująca się na seryjnym morderstwie, który jest dość nietypowy. Zabija samych zwyrodnialców. Nasze pierwsze skojarzenie? Serial Dexter z Michaelem C. Hallem w roli głównej.

Na platformie znajdziemy także film, inspirowany kultową serią Death Note. Tytuł ten wzbudził jednak mieszane uczucia u fanów serii i krytyków. Oglądaliśmy. Szału nie ma.

Anime narodziło się na początku XX wieku. Pierwszym filmem animowany produkcji japońskiej był  tytuł Imokawa Mukuzō Genkanban no Maki w reżyserii Oten Shimokawy.

Dajcie znać, czy jesteście fanami japońskiej animacji. Jeśli tak, będziemy pisać o niej zdecydowanie więcej.

Seriale anime na Netflixie – ZWIASTUNY:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chcesz wyglądać świetnie po przebudzeniu? Mamy na to sprawdzone sposoby
  2. Justin Bieber płacze na ulicy. Co się stało?
  3. Deynn i Majewski wracają do POLSKI! „Będą udawać nawróconych

źródło: filmweb.pl, antyweb.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.