Najmodniejsze okulary 2019. Okulary to nie tylko sposób na walkę z wadą wzroku, ale również dodatek, za pomocą którego można wyrazić swój własny, niepowtarzalny styl! Jakie oprawki są teraz na czasie? To właśnie te modele będą najbardziej pożądane! Koniecznie zerknijcie na przygotowane przez nas zestawienie!

Z roku na rok wybór oprawek jest coraz większy i bardziej dostępny. Śmiało możemy przebierać, poszukując ulubionego i najbardziej pasującego do nas looku. Warto jednak wiedzieć, co w danym sezonie jest najbardziej modne. Jakie okulary są w tym roku na topie?

Z czym nosić lenonki?

Zacznijmy od klasyki. Lenonki, których nazwa wywodzi się od brytyjskiego muzyka, Johna Lennona, kojarzą się głównie ze stylem dzieci kwiatów, jednak od kilku lat okrągłe oprawki zdecydowanie przeżywają swój renesans!

Świetnie sprawdzają się nie tylko w casualowych, luźnych stylizacjach, ale również tych, które wymagają od nas większej elegancji.

Nowa odsłona pilotek

Kultowe aviatorki wciąż są górą! Popularne pilotki wyglądają niezwykle interesująco nie tylko w formie okularów przeciwsłonecznych, ale również korekcyjnych. Obecnie dominuje moda na cienkie, druciane oprawki, która z pewnością nieprędko przeminie.

Tuż obok, zupełna skrajność- aviatorki w zupełnie nowym, oversize’owym wydaniu, w grubej oprawie o nieregularnych kształtach. Wybór jest ogromny!

Kwadratowe oprawki? To najmodniejsze okulary 2019

Od kilku sezonów projektanci coraz częściej przekonują się do akcesoriów, w tym okularów, o silnie zarysowanych, geometrycznych kształtach, często zupełnie pozbawionych oprawek.

Trendem przewodnim są szkła w kolorze czerwonym, żółtym oraz brązowym.

Futurystyczne kształty

Kolejna propozycja skierowana jest do osób, które modą lubią się bawić i nie boją się akcentowania swojej osobowości.

W takim przypadku celnym wyborem są nowoczesne oprawki, wręcz delikatnie kiczowate. Wszystkie kolory, kształty i kombinacje są dozwolone.

Owalne czy okrągłe? Na jakie oprawki postawić?

Alternatywą dla okrągłych lenonek są owalne szkła. Wielu projektantów, takich jak Versace czy Chanel zdążyli je przedstawić w bardzo interesującej, sportowej odsłonie, rodem z lat 90-tych.

Zobacz zdjęcia:

Najmodniejsze okulary 2019
instagram.com @sunglasshut

Klasyczne lenonki odkrywamy na nowo. Eksperymentujemy nie tylko z kolorami oprawek, ale również samych szkieł.

Najmodniejsze okulary 2019
instagram.com @sunglasshut

Znane na całym świecie aviatorki mogą być świetnym dopełnieniem każdej stylizacji, zarówno damskiej, jak i męskiej.

Najmodniejsze okulary 2019
instagram.com @sunglasshut

Oprawki o zdecydowanych, nieregularnych kształtach możemy odnaleźć w wielu różnych odsłonach. To najmodniejsze okulary 2019!

Najmodniejsze okulary 2019
instagram.com @sunglasshut

Konkurencją dla okrągłych okularów są te o owalnym kształcie.

Najmodniejsze okulary 2019
instagram.com @sunglasshut

Oprawki, kończące się szpicem, tzw. „ramki cat eye” niezwykle podkreślają delikatną, kobiecą urodę.

Zobacz też:

  1. Jaki makijaż odmładza? Sprawdzone tricki makijażystów
  2. Najbardziej kryjące korektory z drogerii w supercenach! Top lista
  3. Jak używać zalotki? Proste i szybkie sposoby na rzęsy do NIEBA!

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.