Tomasz Komenda został niesłusznie oskarżony o przemoc seksualną i zabójstwo. Otrzymał wyrok 25 lat więzienia, z którego odsiedział aż 18, pomimo niewinności. O jego historii nakręcono głośny film, który właśnie otrzymał kolejną nagrodę.

Komenda w 2018 roku wyszedł z więzienia po 18 latach. Niedługo później powstał o nim film „25 lat niewinności” w reżyserii Jana Holoubka. Produkcja zebrała szereg nagród, i właśnie przyznano mu kolejną.

Tomasz Komenda i sukces „25 lat niewinności”

Film „25 lat niewinności” okazał się kinowym hitem – jego premiera miała miejsce 18 września 2020. Tylko w ciągu kolejnego miesiąca przyciągnął do kin około 600 tysięcy widzów.

Produkcja otrzymała nie tylko szereg entuzjastycznych recenzji w najbardziej poczytnych mediach, ale i ogrom prestiżowych nagród. W 2020 film zdobył 3 nominacje i 2 nagrody Złotych Lwów, 5 nagród „Młodzi i film” oraz 2 nagrody na międzynarodowym festiwalu Camerimage.

W 2021 roku „25 lat niewinności” zdobyło 7 statuetek Orłów oraz nominacje na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „OFF Camera” i Festiwalu Filmowym Tofifest.

Nadszedł rok 2022, a produkcja wciąż zdobywa kolejne nagrody. Wczoraj rozdano wyróżnienia Bestsellery Empiku 2021. Film o Tomaszu Komendzie otrzymał statuetkę w kategorii „Kino polskie”. Statuetkę odebrał reżyser, Jan Holoubek.

Ostatnio w mediach pojawiły się smutne doniesienia o rozstaniu Tomasza Komendy z Anną Walter. Przyznała, że od pół roku nie są już razem, mimo że walczyła o ich związek. Być może informacja o komercyjnym sukcesie jego historii będzie dla mężczyzny źródłem radości.

Zobacz film:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez empik (@empikcom)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Stało się, radości nie ma końca. Aleksandra Kwaśniewska zasypana życzeniami z całej Polski
  2. Krystyna Pawłowicz jak syrena wynurza się z basenu. Aż ciężko uwierzyć, że ma 69 lat
  3. Długie włosy Michała Szpaka zniknęły. Niewiarygodne, co artysta zrobił sobie na głowie

Źródło: Interia Muzyka