Ledwo ucichły rewelacje po koncertach TVP z okazji Nowego Roku i wsparcia służb mundurowych, a już 6 stycznia stacja wyemituje kolejne wydarzenie muzyczne. Chodzi o koncert „Bo w rodzinie siła”, powstał z inspiracji słowami papieża Franciszka.

Papież Franciszek 19 marca 2021 roku ogłosił rozpoczęcie specjalnego roku, poświęconego rodzinie „Amoris laetitia”. Wydarzenie to miało zainspirować ludzi na całym świecie do solidarności na wzór świętej rodziny.

TVP pokaże koncert „Bo w rodzinie siła”

Jacek Kurski, inspirując się słowami głowy kościoła katolickiego, postanowił zorganizować koncert „Bo w rodzinie siła”. Nakręcono go w grudniu, a już 6 stycznia na kanale TVP1 o godzinie 17:20 odbędzie się jego premiera.

W koncercie Telewizji Polskiej pojawi się szereg gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie zobaczymy oczywiście Edytę Górniak, a także Idę Nowakowską, Krzysztofa Cugowskiego z najmłodszym synem Chrisem, Katarzynę Cerekwicką, Jerzego Zelnika czy zespoły Golec uOrkiestra i Małe TGD. Zagra orkiestra Kukla Band pod batutą Zygmunta Kukli.

Ida Nowakowska pojawi się też jako prowadząca show, razem z Tomaszem Wolnym. Na scenie będzie towarzyszyć jej kilkumiesięczny syn, Maksymilian Marek. Z kolei syn Krzysztofa Cugowskiego, Chris, ma nadzieję, że ich „pokoleniowy duet” spodoba się publiczności.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza koncertu jest ksiądz Andrzej Chibowski, można więc podejrzewać, że całe wydarzenie będzie miało wydźwięk związany z ujęciem rodziny w rozumieniu kościoła katolickiego.

Warto też dodać, że koncert ma promować pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie, wspieranym dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Tomasz Wolny tak mówi o tym aspekcie wydarzenia:

– Nasz koncert jest wyrazem solidarności z tymi rodzinami. Solidarności tych rodzin, które na co dzień nie doświadczają wojny, niedostatku, śmierci i głodu, z tymi, dla których te dramaty są codziennością.

Źródło: caritas.bielsko.pl, telemagazyn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”