Najpopularniejsze rasy kotów w Polsce są brązowe, szare, w drobne ciapki i z grubymi ogonami. Jakie koty kochają Polacy? W domu Kowalskich i Nowaków znajdziecie zarówno zwykłe brązowe dachowce, jak i śnieżnobiałe futrzaki z dobrym rodowodem!

Niezależnie do rasy, koty to zwierzęta, które są niezależne, sprytne, inteligentne i dodatkowo dumnie kroczą przez życie, nie bacząc na fakt, że pochodzą z arystokratycznej rodziny, czy z pobliskiej stodoły! Nic dziwnego, że Miauczki różnej maści zadomowiły się w polskich progach!

Jakie są najpopularniejsze rasy kotów w Polsce? 

Najpopularniejsze rasy kotów w Polsce to miks różnorodności i naszej wiedzy powszechnej na ten temat! Niektóre pozycje na prawdę zaskakują, zobacz sama w naszym mini rankingu: 

  1. kot brytyjski;  
  2. kot perski;  
  3. kot syberyjski;  
  4. kot syjamski;  
  5. kot bengalski;  
  6. ragdoll;  
  7. dachowiec.

Jak widzisz, rasy kotów, które nas zachwyciły różnią się od siebie znacząco i nasze preferencje nie są ukierunkowane jednym schematem myślenia! Kot brytyjski to wyrafinowany przyjaciel domu, który wymaga bardzo regularnej pielęgnacji krótkiej sierści. Wygląda na to, że nie boimy się regularnie zamykać z nim w łazience, aby zadbać o jego zdrowie.  

Druga pozycja również budzi spore zaskoczenie- uparte i arystokratyczne stworzenia to atencjusze wymagające codziennej dawki pieszczot, a cena za kota świetnie odzwierciedla jego wyrachowanie! Pers może kosztować nawet do 2500 złotych! 

Rasy kotów  

Kolejnym zaskoczeniem na liście jest także wybór kota syberyjskiego, który cechuje się dosyć długimi włosami, podobnie jak poprzednicy. Uwielbiają zabawę i ruch na świeżym powietrzu, a patrząc na jego zaszczytne trzecie miejsce- Polacy mogą mu to wszystko zapewnić! Kot syjamski i bengalski na kolejnych pozycjach, choć bez medalowych, również plasują się na wysokiej lokacie!

Rasy kotów w Polsce to także, jak się okazuje, znacząca popularność ragdolla! Nic dziwnego, że Miauczek wyglądający jak pluszowy miś bardzo przypadł nam do gustu, jednak koszty utrzymania futrzaka wielu z nas także przerażają!

Dachowiec to domowy towarzysz, który również zdobył naszą sympatię. Choć bez rodowodu i długiej sierści, kochamy go tak samo, jak drogie rasy kotów!

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

rasy kotów
Fot.: SimonaR/ pixabay.com 

Nic dziwnego, że kot brytyjski to jeden z polskich ulubieńców. Zobaczcie tylko na te oczy!