Najpopularniejsze sklepy w Polsce doskonale wiedzą, jak przyciągnąć do siebie miliony osób. Zastanawialiście się kiedyś, którym sklepom powodzi się w naszym kraju najlepiej? Jeżeli zastanawiacie się, gdzie najchętniej ubierają się Polacy, w jakich dyskontach najczęściej robią zakupy, poniżej znajdziecie odpowiedź. Zebrałyśmy dla was najchętniej odwiedzane sklepy w Polsce – ostrzegamy: numer 1 to totalne zaskoczenie.

Co pierwsze przychodzi wam na myśl, kiedy słyszycie: najpopularniejsze sklepy w Polsce? Nam to stwierdzenie kojarzy się z popularnymi sieciówkami! H&M, Reserved a może Mohito? Otóż nie! Poprawna odpowiedź brzmi zupełnie inaczej!

Najpopularniejsze sklepy w Polsce? – gdzie ubrania kupują Polacy najczęściej?

Według wyników badań przeprowadzonych przez YouGov BrandIndex najpopularniejszym sklepem odzieżowym wybieranych przez Polaków jest… Pepco! Zakupy robi w nim aż 30% badanych. Wywodząca się z RPA siec sklepów zyskuje w Polsce na coraz to większej popularności. Dzieje się tak głównie za sprawą, że swoje sklepy lokuje nie tylko w galeriach i centrach handlowych, ale również małych miastach, a nawet osiedlach!

Na drugim miejscu znalazł się H&M z 22% ilością głosów. Trzecie miejsce w kategorii mody zajęło Reserved z wynikiem 15%. Przyczyną może być fakt, że znane sieciówki swoje sklepy lokują tylko w większych miastach. Mieszkańcy mniejszych miejscowości do sklepów stacjonarnych mają utrudniony dostęp. 

Gdzie Polacy robią zakupy spożywcze?

Najpopularniejsze sklepy w Polsce potrafią przyciągnąć nie tylko promocjami, ale również dużym wyborem produktów. Spośród wszystkich dyskontów dostępnych na rynku Polacy najchętniej po zakupy udają się do Biedronki! Patrząc na kolejki, jakich możemy tam doświadczyć… nie jest to żadne zaskoczenie! Aż 75% dorosłych Polaków wybiera właśnie ten sklep! Nic dziwnego, że dyskont ma aż 2900 placówek nad Wisłą!

Na drugim miejscu znalazł się największy konkurent Biedronki, który stale zyskuje na popularności. Chodzi oczywiście o Lidl, , który wybiera 59% badanych. Jest to naprawdę imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że Lidl ma 4 razy mniej sklepów niż Biedronka.

Które drogerie są najpopularniejsze w Polsce?

Najpopularniejsze sklepy w Polsce to zagraniczne sieciówki. Nie inaczej jest z drogeriami. W tej kategorii rywalizacja pomiędzy dwoma przodującymi dyskontami była ogromna! Drogerią, którą wybrali respondenci jest Rossmann, prześcigając tym samym Hebe o jedyne 3%! 

Finalnie niemiecka drogeria uzyskał 57%. Nic dziwnego skoro popularna sieć na swoim koncie posiada ponad 1300 sklepów w całej Polsce!

Najpopularniejsze sklepy obuwnicze w Polsce

Z badania YouGov BrandIndex jednoznacznie wynika, że w poszukiwaniu butów Polacy najchętniej udają się do CCC – 28% badanych Polaków. W sklepach tych odnaleźć możemy kolekcje butów, które znajdują się, chociażby na stronie deezee.com. Jest to bardzo wygodna opcja, gdy na stronie spodoba nam się konkretny model buta, a nie mamy wystarczająco dużo czasu, żeby czekać na przesyłkę!

Kolejnym sklepem, do którego warto zajrzeć to oczywiście główny konkurent- Deichmann z wynikiem 15%.

YouGov BrandIndex – czym jest badanie?

To nic innego jak badanie kondycji marek! W Polsce obejmuje 60 marek, które podzielone są na 6 sektorów.

Zobacz, gdzie Polacy najchętniej robią zakupy:

Najpopularniejsze sklepy w Polsce
Instagram.com @pepcopl

Najpopularniejsze sklepy w Polsce to głównie zagraniczne sieciówki. Okazuje się, że ubrania Polacy najchętniej kupują w… Pepco!

Najpopularniejsze sklepy w Polsce
Istagram.com @pepcopl

W Pepco oprócz ubrań możemy znaleźć mnóstwo gadżetów, które idealnie sprawdzą się przy aranżacji wnętrz!

Najpopularniejsze sklepy w Polsce
www2.hm.com

Wynik badania w kategorii sklepów odzieżowych był szokujący! Wydawać, by się mogło, że to H&M przoduje w kwestii mody!

Najchętniej wybierane sklepy w Polsce
www.decathlon.pl

Najchętniej wybierany sklepem sportowym okazał się Decathlon, zyskując 16%.

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.