Najstarsza kobieta na świecie nie żyje. Zmarła w rekordowym wieku! W chwili śmierci miała już 116 lat i intrygujący sekret na długowieczność. Jakim cudem zdołała przeżyć aż tyle? Jej recepta może zdziwić wiele osób. Nie stosowała żadnych niekonwencjonalnych metod. 

Ta wiadomość zasmuciła, ale i zaskoczyła wiele osób. Okazało się, że najstarsza kobieta na świecie niedawno pożegnała się z tym światem. Staruszka przeżyła aż… 116 lat i 90 dni. Kim była? Chętnie dzieliła się swoim sekretem długowieczności z każdym, kto poprosił. Mieszkańcy rodzinnej miejscowości zmarłej są w głębokiej żałobie. 116-latka była prawdziwą chlubą miasta — przyznano jej nawet honorowy tytuł! Zdziwicie się, jak zdołała przeżyć aż tyle czasu. Stosowała się do kilku prostych zasad. 

Kim była najstarsza kobieta na świecie?

Informacja o śmierci najstarszej kobiety na świecie lotem błyskawicy obiegła media na całym świecie. Jeszcze do niedawna 116-latka była najstarszą żyjącą mieszkanką Europy oraz drugą najstarszą osobą na świecie. 

Giuseppina Robucci przyszła na świat 20 marca 1903 roku. Urodziła się i mieszkała we włoskiej miejscowości Poggio Imperiale. Kobieta przez wiele lat prowadziła z mężem znaną w mieście kawiarnię. Była matką pięciorga dzieci, babcią dziewięciorga wnuków oraz prababcią dla szesnaściorga prawnucząt. 

Mieszkańcy Poggio Imperiale byli bardzo dumni z Giuseppiny Robucci. Władze miasta zdecydowały się nawet nadać 116-latce tytuł burmistrza honorowego

— Jesteśmy zasmuceni jej śmiercią, ale jednocześnie czujemy się dumni, że żyła w naszym mieście — portal wiadomosci.radiozet.pl cytuje Alfonso D’Aloisio, obecnego burmistrza Poggio Imperiale. 

Jaki był sekret jej długowieczności?

Giuseppina Robucci była przekonana, że wie, dlaczego cieszy się aż tak dobrym zdrowiem. Najstarsza kobieta na świecie wielokrotnie wypowiadała się odnośnie do tego, czemu zdołała dożyć równie sędziwego wieku. Jej słowa zaskakiwały:

— Jeść mało i zdrowo, nigdy nawet kieliszka wina i nigdy żadnego papierosa — czytamy na wiadomosci.radiozet.pl. 

Sama Giuseppina Robucci miała rygorystycznie trzymać się podawanych przez siebie zasad. Czyżby to higieniczny tryb życia pomógł Włoszce zachować sprawność i zdrowie przez ponad sto lat? Bez wątpienia najstarsza kobieta na świecie naprawdę musiała wiedzieć, jak najlepiej o siebie zadbać. 

To naprawdę smutna wiadomość, że najstarsza kobieta na świecie nie żyje. Składamy kondolencje bliskim Giuseppiny Robucci oraz mamy nadzieję, że czas pozwoli im uwolnić się od bólu żałoby

ZOBACZ ZDJĘCIA NAJSTARSZEJ KOBIETY ŚWIATA:

najstarsza kobieta na świecie
fot. screen z youtube.com TicToc by Bloomberg

Najstarsza kobieta na świecie nie żyje.

najstarsza kobieta na świecie
fot. screen z youtube.com TicToc by Bloomberg

Giuseppina Robucci miała 116 lat i była drugą najstarszą osobą na świecie. 

najstarsza kobieta na świecie
fot. screen z youtube.com TicToc by Bloomberg

Kobieta doczekała się aż szesnaściorga prawnucząt. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Apartament Qczaja jest luksusowy i przytulny. Największe wrażenie robi łazienka!
  2. Rzecznik Praw Dziecka o karach cielesnych dla dzieci. Jego stanowisko wywołało burzę w sieci
  3. Codziennie za ciasteczka Oreo umiera 25 orangutanów
  4. Marcin Prokop – ŻONA, DZIECI, WZROST, BRAT
  5. Córka głównej aktorki „Na Wspólnej” pokazała zakrwawione ręce i nogi. Co się stało?

źródło: radiozet.pl, interia.pl

Poprzedni artykułAnna Popek otwarcie mówi o poprawianiu urody. Na jaki zabieg zdecydowała się gwiazda TVP?
Następny artykułJaki prezent na dzień ojca? Najlepsze pomysły na prezenty dla taty
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.