Najstarszy kot na świecie urodził się w 1988 roku, co oznacza, że właśnie kończy 31 lat. Właścicielka musi być zachwycona tym, że jej kot spędził z nią tyle lat. Dostała go na swoje 20 urodziny i od tego czasu są nierozłączni. 

Opiekunka kota o imieniu Rubble, Michele Foster, nie spodziewała się, że jej przyjaciel będzie przy niej przez 31 lat. Wspaniała para mieszka w Exeter w Anglii. Wiek kota jest naprawdę imponujący, ale jego pani nie chce, żeby dołączył do rejestru rekordów Guinnessa. 

Najstarszy kot na świecie — ma 31 lat

Właścicielka nie chce angażować kota w inicjatywy takie jak rekordy Guinnessa. Uważa, że jest w sędziwym wieku i powinien mieć spokój na starość. Stał się trochę marudny ostatnimi czasy, ale jest to zrozumiałe, ze względu na jego wiek. Podobno Rubble jest najstarszym żyjącym kotem. W 2016 roku zmarł kot syjamski z Mansfield w Teksasie, który dożył wieku 30 lat. Najstarszym zarejestrowanym kotem był Creme Puff, który dożył  imponującego wieku 38 lat. 

  

 

Rubble dożył sędziwego wieku

Kot jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii ze względu na swój wiek. Na tę chwilę, najstarszy kot na świecie ma się dobrze i szczęśliwie żyje ze swoją panią. Dostaje leki na nadciśnienie od weterynarza, które pomagają mu utrzymać formę. Opiekunka kota przyznaje, że spędzili ze sobą wspaniałe lata. Pomagał jej w najtrudniejszych chwilach życia i ma nadzieję, że spędzą ze sobą jeszcze wiele wspaniałych dni. 

Mamy nadzieję, że Rubble, obecnie najstarszy kot dokona wyjątkowego czynu i będzie żył więcej niż Creme Puff — co najmniej 39 lat. 

Zobacz zdjęcia najstarszego kota: 

najstarszy kot
happiest.net

Najstarszy kot na świecie skończył 31 lat. 

najstarszy kot
happiest.net

Mimo sędziwego wieku ma się dobrze i wiedzie szczęśliwe życie u boku swojej Pani.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotka została zabrana do weterynarza na USG. Jej reakcja na zdjęcie jest rozbrajająca
  2. Kot cierpi na rzadkie schorzenie. Jego łapki przypominają nogi pająka
  3. Kobieta przygarnęła kilka kotów. Po jakimś czasie było ich już 120
  4. Kot wybrał sobie nietypowe miejsce na zabawę. Położył się na… trenie sukni panny młodej
  5. Husky znalazł w lesie siedem porzuconych kociąt. Postanowił zostać ich mamą

Źródło: happiest.net

Poprzedni artykułWykształcenie Agnieszki Chylińskiej może zaskoczyć niejednego fana. Wokalistka nie lubiła się uczyć
Następny artykułSonia Bohosiewicz doprowadziła do zamknięcia profilu o domu pogrzebowym. Autorka uważa, że padła ofiarą hejtu
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.