Największe koty domowe to „mali giganci”, którzy są idealnymi towarzyszami zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Te niezwykłe futrzaki cechują się nie tylko większym wzrostem aniżeli pospolity dachowiec i lwim sercem, które często okazują w mniejszych metrażach naszych domów!

Szare futro, puszyste ogony i ogromne oczy- wbrew pozorom, nie jest to opis wielkiego lamparta z pobliskiego zoo. Największe koty domowe mogą pochwalić się podobnymi opisami zarówno swojej sylwetki, jak i charakteru!

Jakie są największe koty domowe? 

Największe koty domowe to z pewnością znane i lubiane rasy, ale też hybrydy, o których nie miałaś pojęcia. Na pierwszym miejscu podium znajduje się main coon – niebezpodstawnie mówi o nim, że jest kocim olbrzymem. Jego rozpiętość sięga do metra, czym dyskwalifikuje już na starcie swoich potencjalnych przeciwników.  

Zresztą jego ciało również pokazuje, dlaczego nazywany jest królem domu: duża głowa, ciężkie futerko i ogromny ogon odstraszają mniejszych wrogów z podwórka.

Choć postrzegany jest jako gigant, to charakterem bardziej przypomina łagodną owieczkę, chętnie tulącej się do dziecięcych rączek!

Kolejnym zwierzakiem który może odznaczyć się pełniejszymi kształtami to savannah, czyli największy kot hybryda. Jego podobieństwo do dzikiego serwala nie jest przypadkiem, a waga oscylującą wokół 20 kg świadczy o pokaźnych rozmiarach. Jeżeli chcesz przenieść cząstkę Afryki do swojego mieszkania, savannah powinna pomóc ci w tym zakresie. Żywiołowy i dostojny towarzysz chętnie dokazuje także z mniejszymi dziećmi.

Rasy największych kotów 

Jeżeli szukacie kota o pięknym puszystym umaszczeniu, które skutecznie ochroni go przed mrozem i śniegiem, odpowiedzi szukajcie w krajach skandynawskich. Niskie temperatury sprawiły, że zrodziła się tam jedna z największych naturalnych ras – norweski kot leśny. Puszysty towarzysz Wikingów, podobnie jak oni, może pochwalić się konkretną muskularnością i ogromnym naturalnym futrem.

Czwartą pozycję w naszym zestawieniu zajmuje Ragdoll, którego okala bardzo gęsta sierść – być może właśnie stąd wzięła się jego nazwa, która w wolnym tłumaczeniu oznacza szmaciana lalka?  

O ile z pierwszym członem pozwolimy się subtelnie nie zgodzić, o tyle z drugim nie możemy polemizować. Kot ten rzeczywiście charakteryzuje się przepięknym wyglądem, który można przyrównać do lalki z wielkimi niebieskimi oczami.

Pozostając w sprawie chłodniejszych temperatur, przedstawiamy na łamach tekstu kolejnego z futrzanych bohaterów, który może poszczycić się grubą sierścią, sprawiająca, że wygląda jak rosyjski miliarder! Elegancki wygląd tego towarzysza – kota syberyjskiego– jednak nie gości już jedynie Moskwie czy Sankt Petersburgu- ważącego ponad 10 kg Mruczka możemy znaleźć także w Polsce.

Podsumowanie 

Teraz już wiesz, jakie są największe koty domowe na świecie- nie tylko cechują się ogromnymi futrami, ale równie wielkim sercem. Dlatego bez wątpienia znajdą swoje miejsce w twoim mniejszym domu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

największe koty domowe
Fot.: fcja99/ pixabay.com 

Ranking największe koty domowe nie byłby kompletne bez jednego z największych domowych futrzaków, czyli dostojnego main coona.  

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułWiemy, kiedy urodzi Ewa Farna! Zaplanowała już urlop macierzyński
Następny artykułJak wyglądała Agnieszka Włodarczyk w młodości? Zniewalała urodą i wróżono jej ogromną karierę
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.