Największe koty domowe to „mali giganci”, którzy są idealnymi towarzyszami zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Te niezwykłe futrzaki cechują się nie tylko większym wzrostem aniżeli pospolity dachowiec i lwim sercem, które często okazują w mniejszych metrażach naszych domów!

Szare futro, puszyste ogony i ogromne oczy- wbrew pozorom, nie jest to opis wielkiego lamparta z pobliskiego zoo. Największe koty domowe mogą pochwalić się podobnymi opisami zarówno swojej sylwetki, jak i charakteru!

Jakie są największe koty domowe? 

Największe koty domowe to z pewnością znane i lubiane rasy, ale też hybrydy, o których nie miałaś pojęcia. Na pierwszym miejscu podium znajduje się main coon – niebezpodstawnie mówi o nim, że jest kocim olbrzymem. Jego rozpiętość sięga do metra, czym dyskwalifikuje już na starcie swoich potencjalnych przeciwników.  

Zresztą jego ciało również pokazuje, dlaczego nazywany jest królem domu: duża głowa, ciężkie futerko i ogromny ogon odstraszają mniejszych wrogów z podwórka.

Choć postrzegany jest jako gigant, to charakterem bardziej przypomina łagodną owieczkę, chętnie tulącej się do dziecięcych rączek!

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kolejnym zwierzakiem który może odznaczyć się pełniejszymi kształtami to savannah, czyli największy kot hybryda. Jego podobieństwo do dzikiego serwala nie jest przypadkiem, a waga oscylującą wokół 20 kg świadczy o pokaźnych rozmiarach. Jeżeli chcesz przenieść cząstkę Afryki do swojego mieszkania, savannah powinna pomóc ci w tym zakresie. Żywiołowy i dostojny towarzysz chętnie dokazuje także z mniejszymi dziećmi.

Rasy największych kotów 

Jeżeli szukacie kota o pięknym puszystym umaszczeniu, które skutecznie ochroni go przed mrozem i śniegiem, odpowiedzi szukajcie w krajach skandynawskich. Niskie temperatury sprawiły, że zrodziła się tam jedna z największych naturalnych ras – norweski kot leśny. Puszysty towarzysz Wikingów, podobnie jak oni, może pochwalić się konkretną muskularnością i ogromnym naturalnym futrem.

Czwartą pozycję w naszym zestawieniu zajmuje Ragdoll, którego okala bardzo gęsta sierść – być może właśnie stąd wzięła się jego nazwa, która w wolnym tłumaczeniu oznacza szmaciana lalka?  

O ile z pierwszym członem pozwolimy się subtelnie nie zgodzić, o tyle z drugim nie możemy polemizować. Kot ten rzeczywiście charakteryzuje się przepięknym wyglądem, który można przyrównać do lalki z wielkimi niebieskimi oczami.

Pozostając w sprawie chłodniejszych temperatur, przedstawiamy na łamach tekstu kolejnego z futrzanych bohaterów, który może poszczycić się grubą sierścią, sprawiająca, że wygląda jak rosyjski miliarder! Elegancki wygląd tego towarzysza – kota syberyjskiego– jednak nie gości już jedynie Moskwie czy Sankt Petersburgu- ważącego ponad 10 kg Mruczka możemy znaleźć także w Polsce.

Podsumowanie 

Teraz już wiesz, jakie są największe koty domowe na świecie- nie tylko cechują się ogromnymi futrami, ale równie wielkim sercem. Dlatego bez wątpienia znajdą swoje miejsce w twoim mniejszym domu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

największe koty domowe
Fot.: fcja99/ pixabay.com 

Ranking największe koty domowe nie byłby kompletne bez jednego z największych domowych futrzaków, czyli dostojnego main coona.  

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.