Lelum.pl > Nowości > Napadł na 12-latkę. Nowe ustalenia w sprawie brutalnego ataku na dziecko. Schwytano sprawcę?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 15.11.2023 08:06

Napadł na 12-latkę. Nowe ustalenia w sprawie brutalnego ataku na dziecko. Schwytano sprawcę?

Sprawca ataku nożownika na 12-latkę zatrzymany?, fot. Facebook/Podkarpacka Policja
Sprawca ataku nożownika na 12-latkę zatrzymany?, fot. Facebook/Podkarpacka Policja

13 listopada doszło do kolejnego ataku na dziecko. Tym razem ofiarą nożownika była 12-latka z Ukrainy, od lat mieszkająca z mamą w Rzeszowie. Dziewczynka wyszła sama do pobliskiego sklepu, kiedy doszło do nieszczęścia. Zdaniem śledczych napastnik miał jasny cel – chciał zabić swoją ofiarę.

12-latka padła ofiarą ataku nożownika

12-latka wyszła wieczorem z domu, by udać się do pobliskiego sklepu. Około godziny 17:00 została zaatakowana przez mężczyznę uzbrojonego w ostre narzędzie. Napastnik zaszedł ja od tyłu i zadawał jej ciosy w okolice twarzy. Śledczy są pewni, że jego celem było zakończenie jej życia. 

Nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem – przekazał „Faktowi” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Kolejne dziecko zaatakowane. Ciężko uwierzyć, co stało się z 12-latką. Policja pilnie szuka sprawcy

12-latka po ataku nożownika trafiła do szpitala

Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami trafiła do rzeszowskiego szpitala. Tam okazało się, że konieczna będzie operacja strefy szczękowo-twarzowej. Po zabiegu przeniesiono ja na oddział intensywnej terapii, gdzie przebywa w śpiączce farmakologicznej. Wkrótce planowane jest jej wybudzenie. 

W tym samym czasie na osiedlu Baranówka trwała obława na napastnika. We wtorek media obiegła informacja, że mężczyzna nie został zatrzymany. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami ten stan się zmienił.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wpadek w polskiej miejscowości. Nie żyje 10-letnie dziecko, a kolejne trafiło do szpitala

Sprawca ataku nożownika na 12-latkę zatrzymany?

Jak donosi „Fakt”, sprawca ataku nożownika na 12-latkę mógł zostać już zatrzymany. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mieszkańców Rzeszowa portalowi Nowiny24.pl, mieli być świadkami zatrzymania mężczyzny w czerwonych butach i czarnej kurtce, co zgadzało się z rysopisem podejrzanego.

Miał przy sobie nóż. Funkcjonariusze pytali tego młodego człowieka, dlaczego to zrobił. Odpowiedział: „Ja tylko ciąłem” – przekazała jedna z mieszkanek.

Jak donosi biuro prasowe podkarpackiej policji:

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który może mieć związek z wczorajszym atakiem na 12-latkę w Rzeszowie. Po szczegóły odsyłam na prokuratury.

Prokuratura, która wszczęła już śledztwo w sprawie, nie potwierdziła jednak tych informacji:

Na chwilę obecną nie potwierdzam ani nie zaprzeczam informacji o zatrzymaniu podejrzanego. Decyzją prokuratury nie udzielamy informacji w tej sprawie.

Źródło: Fakt, Nowiny24.pl

Tagi: atak