Nastolatek zarażony kornawirusem jest w bardzo ciężkim stanie. Choć wszyscy sądzą, że pandemia to zagraża szczególnie starszym osoby, w szpitalach wzrasta ilość pacjentów w znacznie młodszym wieku. 
 
Na całym świecie są już ponad 24 tysiące przypadków zakażeń koronawirusem, z najnowszych informacji wynika, że w Polsce zarażonych jest 125 osób. Choć do tej pory uważano, że wirus SARS-CoV-2 stanowi bezpośrednie zagrożenie życia dla ludzi starszych, okazuje się, że na OIOM przebywa również nastolatek. W Polsce najmłodszym zakażonym jest zaledwie kilkuletnie dziecko. 
 
 
Koronawirus: grupa ryzyka
 
Do tej pory uważano, że w największej grupie ryzyka znajdują się osoby w podeszłym wieku. Jednak liczby przestawiona na Instagramie autora KiKŚ – Konfilkty i katastrofy światowe, gdzie użytkownicy na bieżąco są informowani o obrazie pandemii koronawirusa na całym świecie, pokazują, że wśród najciężej chorych są również ludzie młodsi – nastolatek, czy nawet niemowlę.
 
 
W Holandii ponad połowa zakażonych, która przebywa na oddziale intensywnej terapii, to osoby poniżej 50. roku życia. Okazuje się, że wśród nich jest 16-latek. Stan chłopca jest ciężki, a lekarze wciąż usilnie walczą o jego najmniejszą poprawę. Jak sytuacja wygląda w Polsce?
  1. Które sklepy wprowadzą limity zakupów? Najnowsze informacje o ograniczeniach
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Przyczyna śmierci trzeciej osoby z koronawirusem nie jest jasna. ”Inny mechanizm zgonu”

Dziecko zakażone koronawirusem

W Polsce zaledwie kilka dni temu testy wykazały, że wśród chorych jest 8-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Maluch trafił do szpitala bez żadnych objawów, na szczęście jego stan jest dobry. 

Nie należy jednak lekceważyć faktu, że na całym świecie pacjentami oddziałów intensywnej terapii są osoby, niekiedy dużo, poniżej 60. roku życia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatek
@lukaszbok_kiks, Instagram

Założyciel KiKŚ poinformował, że nastolatek zakażony koronawirusem jest w ciężkim stanie. Pacjenci OIOM to coraz częściej osoby młodsze, niż zakładana grupa ryzyka. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  3. Klaudia El Dursi nie może wrócić do domu. ”Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli”
  4. Polacy nie mogą dodzwonić się do sanepidu. Automatyczna sekretarka „oddzwoń, jak się ogarniesz”
  5. Znalazł sposób, by nikt nie podszedł do niego zbyt blisko. W trakcie pandemii rozbawił przechodniów
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

źródło: Instagram

Poprzedni artykułPracownicy w barach i filharmonii w Łodzi zakażeni. Sanepid prosi o pilny kontakt
Następny artykułUjawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.