Nastolatek z potwierdzonym koronawirusem ma nietypowe objawy. Chłopak wrócił do Polski na kilka dni przed naszym zamknięciem granic z Austrii. Chłopak obserwował swoje objawy i zauważył inne, niż mają wszyscy zakażeni koronawirusem.

Nastolatek wrócił z zagranicy niedawno, tuż przed postanowieniem o zamknięciu granic Polski. Mimo że nie miał przeciętnych objawów zakażenia, pobrano wymaz. Wynik był pozytywny.

Nastolatek zauważył dziwne objawy

Chińscy naukowcy analizowali niemal każdy przypadek, jaki miał miejsce w Chinach. Za najczęstsze objawy uznali wysoką gorączkę, kaszel, duszności, zmęczenie, obolałe mięśnie, objawy identyczne jak w przypadku grypy, jednak rzadkością wśród zakażonych był katar. Nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego zauważył u siebie inne objawy, były to bardzo mocne zaburzenia węchu i smaku, takie jak występują przy anginie. Oprócz tego chłopiec nie miał innych objawów. Mimo to, test na obecność koronawirusa wykazał wynik pozytywny.

Faktycznie, w raportach naukowców miały miejsce notatki o zaburzeniu węchu czy smaku, ale było to niezwykle rzadkie i do tej pory nie było zaliczane jako objaw choroby COVID-19. Czy przypadek młodego chłopaka z Ostrowa Wielkopolskiego to zmieni? 

  1. Kiedy Polacy przestaną zarażać się koronawirusem? Specjaliści prognozują datę
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu

Co oznaczają nietypowe objawy koronawirusa?

Z założenia wszędzie koronawirus jest taki sam. Nie są znane mutacje tego wirusa. Jednak naukowcy już zaobserwowali różnicę między wirusem występującym we Włoszech a tym w Niemczech. Poza tym młodzi Włosi nie są aż tak nieodporni na groźnego wirusa w przeciwieństwie do starców. Natomiast w innych krajach młodzi ludzie ciężko przechodzą zarażenie.

Epidemia koronawirusa trwa zbyt krótko i zbyt szybko się rozwija, by przeanalizować zależności, które wynikają z zarażenia oraz przebieg choroby, który dla jednych jest śmiertelny, inni niemal go nie odczuwają. Nietypowe objawy u nastolatka z pewnością zostaną poddane badaniom. Na razie testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 są przeprowadzane na bliskich chłopaka, z którymi mieszka. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie
  3. Odwołują komunię, archidiecezja ujawnia swój plan. Przez epidemię musieli podjąć trudną decyzję
  4. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?
  5. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: fakty.ineteria.pl

 

 

Poprzedni artykułOwczarek niemiecki trzęsie się ze strachu, gdy ma wejść do klatki. Nie wiedział, co go czeka
Następny artykułDziecko zakażonej koronawirusem 27-latki zmarłej na sepsę potrzebuje pilnej pomocy. Jego ojciec przeżywa trudne chwile
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.