Nastolatka cierpi na bardzo rzadką chorobę, przez którą jej życie wywróciło się do góry nogami. W bardzo młodym wieku jej ciało zaczęło się starzeć i wyglądało jak należące do o wiele starszej osoby. Mimo przypadłości dziewczyna zgodziła się na sesję fotograficzną, obrazującą jej problem.

Sara Geurts, mieszkanka Kalifornii, swoją rzadką chorobę wykryła już we wczesnym dzieciństwie. Jej rodzice byli pełni nadziei, ponieważ mimo strasznej diagnozy, objawy w ogóle nie były widoczne. Niestety do pewnego czasu. Nastolatka w pewnym momencie po prostu zaczęła się starzeć.

Nastolatka wygląda jakby miała 80 lat

Dziewczyna cierpi na bardzo rzadką chorobę. Jej rodzice usłyszeli przykrą diagnozę, gdy ich córka była jeszcze mała. To zespół Ehlersa-Danlosa, czyli grupa chorób spowodowanych nieprawidłową budową podstawowych składników tkanki łącznej i zaburzeniami metabolicznymi w jej obrębie.

Dotyczy nie tylko skóry, ale mięśni, kości i stawów oraz licznych narządów wewnętrznych. Organizm ma problem z produkcją kolagenu i proteoglikanów. Dlatego ciało młodej osoby ulega zwiotczeniu, traci elastyczność, marszczy się. Dziś 26-letnia Sara wygląda na dużo, dużo starszą.

  1. Marcin Mroczek musiał oddać dzieci. Aktor „M jak Miłość” nie mógł powstrzymać łez
  2. Widząc oczy swojej córki, rodzice byli przerażeni. Dziewczynka długo czekała na szczęśliwy dom

Dziewczyna nauczyła się żyć z chorobą

Mimo coraz bardziej starzejącego się wyglądu dziewczyna postanowiła cieszyć się życiem i nie pozwolić sobie na niemoc czy depresję z powodu choroby. Dlatego razem z profesjonalnym fotografem stworzyła niezwykłą sesję, obrazującą jej problem, ale pokazującą także jej wielką siłę i odwagę.

Dzięki swojemu pozytywnemu podejściu kobieta została bardzo doceniona, a zdjęcia, które jej zrobiono promują kampanię na Instagramie Love Your Lines, zajmującą się wsparciem kobiet w samoakceptacji swojego ciała dokładnie takim, jakie jest. Dodatkowo 26-latka prowadzi profil na Instagramie, na którym obserwuje ją prawie 96 tysięcy osób.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatka
fot.instagram.com/sarageurts

26-latka postanowiła wykorzystać swoją chorobę, by powiedzieć, że można, a nawet trzeba akceptować swoje ciało w każdej formie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sara Geurts (@sarageurts)

NASTOLATKa
fot.instagram.com/sarageurts

Kobieta postanowiła wykorzystać swoją chorobę, szerząc filozofię body positive i akceptacji swojego ciała.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media przed chwilą podały smutną wiadomość. Nie żyje bardzo zasłużona postać, miał 67 lat
  2. Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacji
  3. Skandaliczne zachowanie nastolatków, udają ofiary Auschwitz na filmikach z TikToka do tanecznej muzyki. Ludzie są porażeni
  4. Żołnierz zginął na misji w Afganistanie. Po 2 dniach od tragedii jego żona otwiera komputer i zamiera
  5. Krzysztof Bosak podzielił się radosną nowiną. Nikt nie miał pojęcia, zdradził szczegóły
  6. Krzątała się po kuchni, gdy słój z ogórkami kiszonymi wystrzelił w powietrze, kobieta struchlała, winna okazała się woda

Źródło: webniusy.com

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl