Nastolatka nagle trafiła do szpitala z powodu niepokojącego bólu brzucha. Czuła, jakby miała urodzić – nie była jednak w ciąży. Przygotowywała się na najgorsze – prawda rzeczywiście okazała się przerażająca.

19-latka od jakiegoś czasu uskarżała się na dotkliwe bóle brzucha, miała bardzo ciężkie i nieregularne miesiączki. Lekarze twierdzili, że to tylko hormony, jednak prawda okazała się dużo gorsza. W ostatniej chwili trafiła do szpitala!

Nastolatka trafiła do szpitala z bólem brzucha

Lekarze bagatelizowali objawy Megan, która skarżyła się na bóle brzucha i trudne miesiączki. Twierdzili, że jest to jedynie spowodowane hormonami. Nie traktowali sprawy poważnie, aż do dnia, gdy z ciała dziewczyny wydostał się ogromny skrzep, którego zdjęcia wysłała w panice do swojego specjalisty. Wtedy okazało się, że sprawa jest bardzo poważna!

To było prawie tak, jakbym go urodziła, był tak duży — mówi nastolatka.

Po konsultacji okazało się, że skrzep w rzeczywistości był częścią rosnącego na jej szyjce macicy guza. Lekarze zdiagnozowali u dziewczyny mięsaka komórek prążkowanych – bardzo rzadki typ raka szyjki macicy, który atakuje tkanki miękkie. Okazało się, nastolatka ma w ciele 12-centymetrowy guz. Konieczna była szybka reakcja!

Lekarze odkryli prawdę

Przez guza stan zdrowia Megan bardzo się pogorszył. Dziewczyna nie mogła się poruszać z powodu utraty krwi, która wówczas płynęła szybciej. Nastolatka przez to miała niedokrwistość, była blada i zmęczona. Czuła również spowodowany guzem ból dołu pleców. Przez chorobę musiała porzucić swoją pasję, jaką był taniec.

Nastolatka przyznaje, że chociaż to dziwne, po usłyszeniu diagnozy poczuła ulgę – w końcu wiedziała, co jej jest i nie musiała przejmować się więcej tym, że nie zostanie wysłuchana, a jej problemy będą ponownie zbagatelizowane. 

 

Konieczna była operacja i chemioterapia. Nastolatka przeszła histerektomię, czyli usunięcie macicy. Musiała zdecydować, czy przed operacją chce zamrozić kilka swoich jajeczek, aby w przyszłości mieć możliwość posiadania biologicznych dzieci. Dziewczyna postanowiła myśleć przyszłościowo i zamroziła 16 jajeczek. Nastolatka wygrała walkę z rakiem, która uczyniła ją o wiele silniejszą i bardziej doceniającą życie osobą. 

Pamiętajcie, jak ważne są badania! Rak może zaatakować nas w każdym wieku, a wcześnie wykryty jest dużo łatwiejszy do pokonania. Badajmy się, to może ocalić nam życie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatka
from: thesun.co.uk

Lekarze zdiagnozowali u dziewczyny mięsaka komórek prążkowanych

 
nastolatka
from: thesun.co.uk

Nastolatka przeszła histerektomię

nastolatka
from: thesun.co.uk

Dziewczyna wygrała walkę z rakiem!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Edward Dymek był jedną z największych dziecięcych gwiazd PRL. Niestety w dorosłym życiu zmagał się z silnym uzależnieniem
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. „Wygląda młodziej od syna”
  3. Kim jest były mąż Iwony Pavlović? Gwiazda opublikowała ich wspólne zdjęcie sprzed lat
  4. ”Teściowa nałożyła suknię ślubną na nasz ślub. Nie sądziłam, że muszę pytać, co zamierza włożyć”
  5. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Nie był przygotowany na jej słowa
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

Źródła: thesun.co.uk, nypost.com

Poprzedni artykułJak zmniejszyć stopy butami? Sprawdzone sposoby na smukłe stopy
Następny artykułW młodości Sylwia Grzeszczak skrywała pewien sekret. Gdy wyszedł na jaw, jej życie się odmieniło
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.