Nastolatka nie miała pojęcia, co mogłaby zrobić w swojej sytuacji. Dziewczynka miała tylko 11 lat i znajdowała się w okropnym położeniu. Po lekcji wręczyła nauczycielce karteczkę z dwoma słowami. Kobieta natychmiast zareagowała i powiadomiła policję. Niestety rozwiązanie tej sytuacji nie było takie proste, jak wszyscy byśmy chcieli. 

Ze strony dziewczynki był to ogromny akt odwagi. Nastolatka musiała być zrezygnowana, nie widziała nigdzie ratunku. Przyjazna nauczycielka umożliwiła jej znalezienie pomocy. Kobieta nie zawiodła pokładanego w niej zaufania i natychmiast powiadomiła policję. Niestety, początkowo nie dało to wiele. 

Nastolatka przeszła przez piekło

Życie dziewczynki było przerażające. Jej ojciec trzymał ją i jej matkę w niewoli. Dziewczynka mogła co prawda pojawiać się w szkole, ale miała surowy zakaz mówienia o swojej sytuacji w domu. Jej matka również była zbyt zastraszona, by w jakikolwiek sposób poszukiwać pomocy. 

W końcu jej matce udało zebrać się na odwagę i opracować plan, który, jak miała nadzieję, nie zostanie wykryty przez znęcającego się nad nimi męża. Napisała na karteczce krótką wiadomość, o której przekazanie nauczycielce poprosiła córkę. Były to tylko dwa słowa: Pomóż mi. Nauczycielka od razu zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze udali się do mieszkania, jednak nikt nie odpowiadał. Nie poddali się jednak i jakiś czas później sąd wydał nakaz wkroczenia na teren domu i aresztowania mężczyzny. Na szczęście matka i córka zostały uwolnione z rąk oprawcy.

Gdzie zgłosić przemoc domową?

O to, gdzie może poszukiwać pomocy dziecko, które doświadcza pomocy domowej, zapytaliśmy kurator rodzinną Beatę Kuchno:

– Przede wszystkim dziecko może zgłosić taką przemoc pracownikowi szkoły, do której uczęszcza, czyli pedagogowi, psychologowi szkolnemu. Może to zgłosić w Ośrodku Pomocy Społecznej, które funkcjonują na terenie każdej gminy, do policji, do prokuratury. Ale właśnie w związku z tym, że dzieci bardzo często boją się takiej pomocy instytucjonalnej, jest też bezpłatna infolinia telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, czy też Niebieska Linia. Tam może się dziecko otworzyć i powiedzieć o doznawanej krzywdzie i szukać tam pomocy i wsparcia -powiedziała dla portalu lelum.pl. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatka
unsplash.com

Przemoc psychiczna jest równie ciężka dla ofiary co fizyczna. 

nastolatka
unsplash.com

W szczególnie przerażającej sytuacji są dzieci. 

nastolatka
unsplash.com

Gdzie zgłosić przemoc domową?

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Co facet tak naprawdę lubi w kobiecie? 7 mitów na temat męskich upodobań
  3. Dziewczynka wyrzuciła prezent do śmietnika. Mama dała jej nauczkę, którą zapamięta na długo
  4. Przysięga, że nie zrobiła sobie operacji plastycznych. Jej najnowsze zdjęcia są odpowiedzią samą w sobie
  5. Ten chłopczyk został najmłodszym tatą świata. Pół roku po tym na jaw wyszła prawda, która zniszczyła mu życie
  6. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka

źródła: szokuje.pl

Poprzedni artykułDemi Lovato pierwszy raz pokazała zdjęcia bez retuszu. „Jestem zmęczona wstydzeniem się swojego ciała”
Następny artykułSkórzany płaszcz to hit sezonu jesień/zima 2019. Z czym go nosić?
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego