Nastolatka przez swój nawyk o mały włos nie straciła palców. Z przypadłością tą zmaga się aż 30% populacji. Historia, którą opowiedziała w cieszącym się ogromną popularnością filmie TikTok, dla wielu z nas może być przestrogą na przyszłość. Zastanawiałaś się kiedykolwiek czy nawyk może być niebezpieczny? Zdarzenie to nie pozostawia żadnych wątpliwości!

Nawyki i przyzwyczajenia są nieodłączną częścią naszego życia. Przyjęło się, że ich dokładne poznanie pozwoli nam o wiele lepiej sobie z nimi radzić. Okazuje się, że niekiedy te automatyczne i powtarzalne czynności, mogą stanowić ogromne zagrożenie dla naszego życia. Historia, którą pewna młoda dziewczyna opowiedziała w filmie TikTok, jest tego najlepszym przykładem. Przestańcie to robić. Mało brakowało, a musiałabym amputować palec, mówiła z przerażeniem.

Nastolatka prawie straciła palce

Historia, która przytrafiła się Lauren Nichols dla niektórych z nas może być przestrogą na przyszłość. 18-latka w krótkim nagraniu wyjawiła, że naprawdę mało brakowało, a musiałaby amputować czubek palca. Wszystko przez nawyk, z którym zupełnie nie potrafiła sobie poradzić.

Kiedy pewna dnia obudziła się z zieloną plamą na skórze, początkowo zupełnie to zignorowała. Przekonana była bowiem, że to siniak, który powstał po delikatnym uderzeniu ręką w bliżej niezidentyfikowany obiekt. Kiedy niepozorne stłuczenie stawało się coraz bardziej bolesne, zrozumiała, że to dobry moment, aby udać się do specjalisty.

  1. Jej mąż nie żyje od 8 lat. Wciąż dostaje od niego kwiaty na Walentynki
  2. Wyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”

Obgryzanie paznokci

Kiedy dotarła o pobliskiego szpitala okazało sie, że to nie siniak, lecz zanokcica paznokci, czyli infekcja skóry, która powstaje wokół paznokcia i zwykle spowodowana jest urazem lub podrażnieniem. Lekarz przepisał jej antybiotyki, zapewnił, że po kilku dniach ból i krwiak powinny zniknąć.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kiedy przez kilka kolejnych tygodni sytuacja zupełnie się nie zmieniała, a ból powoli stawał się nie do zniesienia, zrozumiała, że antybiotyki nie działają. Obszar wokół paznokcia był coraz bardziej czerwony i napuchnięty. Na kolejnej wizycie usłyszała coś, czego nigdy nie mogłaby się spodziewać.

– Wróciłam do szpitala i usłyszałam, że muszę mieć operację. Prawie amputowali mi palca, ponieważ obgryzam paznokcie – dodała.

Nastolatka przeszła operację zwaną płukaniem terapeutycznym. Zabieg był koniecznością, ponieważ obgryzanie paznokci, z którym zmagała się od lat doprowadziło do poważnej infekcji, Całe szczęście, historia dobrze się zakończyła, a zabieg przebiegł pomyślnie. Amputacja palca nie była konieczna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nastolatka
TikTok @laurennnnichols

Nastolatka opowiedziała swoją historię w filmie TikTok.

Nastolatka
TikTok @laurennnnichols

Od lat obgryza paznokcie. 

Nastolatka
TikTok @laurennnnichols

Siniak wokół paznokcia okazał się niebezpieczną infekcją.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skażony cukier w polskich sklepach. GIS podjął pilną decyzję
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Zostawiła małe dziecko z babcią pod wpływem. Sama poszła na imprezę
  4. Odważne sceny z Polą Raksą wywołały poruszenie. Wszyscy zaniemówili gdy je zobaczyli
  5. Córka Anny Przybylskiej tęskni za mamą. W ważnej chwili nie mogła powstrzymać łez
  6. Miał być sukces, a jest skandal. Po premierze filmu o Zenku na jaw wyszły horrendalne kulisy

Źródło: dailymail.co.uk

 

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.