Nastolatki z Wielkiej Brytanii to kolejne, śmiertelne ofiary koronawirusa. Zakażeni chłopcy, zmarli po kilku dniach pobytu w szpitalu. Czy mieli choroby współistniejące? Tragiczne informacje podał portal Sky News
 
Na całym świecie przybywa coraz więcej młodszych ofiar wirusa SARS-CoV-2, również tych śmiertelnych. W dniu dzisiejszym, 1 kwietnia, brytyjska telewizja Sky News, na swoim portalu internetowym opublikowała informacje dotyczące dwóch przypadków zakażenia koronawirusem. Okazało się, że nastolatki w wieku 13 i 19-lat zmarli w wyniku choroby COVID-19. Okrutny żart losu. 
 
 
 
Nastolatki z Wielkiej Brytanii zakażone koronawirusem
 
Nastolatki z Wielkiej Brytanii, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem, to 13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab i 19-letni Luca Di Nicola. Tragiczną historię choroby młodych chłopców opisano na portalu programu Sky News
 
 
13-letni Ismail pierwsze objawy zaczął przejawiać w czwartek. Wtedy właśnie u chłopca wystąpiły problemy z oddychaniem, a nastolatek został natychmiast przewieziony do szpitala King’s College Hospital. Ismail uzyskał pozytywne wyniki testu na koronawirusa, niestety, w poniedziałkowy poranek, 30 marca, chłopiec zmarł. 

Z rodzinną tragedią mierzą się również bliscy 19-letniego Lucy. W zeszły wtorek młody mężczyzna, został zabrany kartką do szpitala w North Middlesex w Enfield w północnym Londynie. Niestety zmarł zaledwie 30 minut później z powodu zapalenia płuc. Jak dowiadujemy się ze Sky New, ojciec nastolatka potwierdził w rozmowie z La Repubblica, że rodzina dostała wiadomość e-mail z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. 

  1. Wirusolog przewiduje, jak będzie wyglądała druga fala epidemii w Polsce. Nie ma dobrych informacji
  2. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw
  3. Wiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną

Czy nastolatki mieli choroby współistniejące? 

Najmłodsze ofiary koronawirusa w Wielkiej Brytanii umierały w samotności. Rodzice ani bliscy nie mogli pożegnać się, ani z 13-letnim Ismailem, ani też z 19-letnim Luca, z powodu zbytniego narażenia się na zakażenie. Zarówno rodzina Ismaila, jak i rodzina Lucy, podaje, że chłopcy nie mieli chorób współistniejących. W przypadku 19-latka potwierdza to również NHS. 

W Wielkiej Brytanii w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1808 osób. Najmłodszą znaną osobą, która zmarła w Europie na COVID-19 jest 12-letnia dziewczynka z Belgii. Problem koronawirusa u osób młodszych podkreśla Dr Nathalie MacDermott, wykładowca kliniczny w King’s College London.

– Chociaż wiemy, że jest znacznie mniej prawdopodobne, że dzieci cierpią na ciężką infekcję COVID-19 niż starsze osoby dorosłe, ta sprawa podkreśla, jak ważne jest, abyśmy wszyscy podjęli środki ostrożności, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji w Wielkiej Brytanii i na całym świecie – cytutje słowa mężczyzny Sky News. 

Nastolatki, będące śmiertelnymi ofiarami wirusa SARS-CoV-2, to jedna ze smutniejszych i bardziej przejmujących informacji

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatki
Fot. OrnaW, Pixabay

W Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne przypadki zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem. Dwa z nich to nastolatki. Lekarze alarmują, że młodzi ludzie również są zagrożeniu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
  3. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  4. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
  5. Dowiedziała się, z kim spotyka się jej syn i przeżyła szok. Płakała i błagali z mężem, by ją zostawił
  6. Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

źródło: news.sky.com

Poprzedni artykułMąż Katarzyny Skrzyneckiej trafił do szpitala. Aktorka wyjawiła porażającą prawdę „Najgorszy czas”
Następny artykułCzego najbardziej boją się Polacy w czasie epidemii? Odpowiedzi mogą zaskoczyć wielu
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.